جراحی بینی فانتزی از فرم های پرطرفدار جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی است. تعداد زیادی از خانم ها و بعضی آقایان تمایل دارند فرم بینی فانتزی با انحنای زیادی داشته باشند. اما برای جراحی بینی با فرم فانتزی مستلزم رعایت نکات و دانستن اطلاعاتی هستیم. در ادامه برای داشتن پروسه ای زیبا و توام با سلامتی اطلاعات لازم و نکات مورد نیاز را توسط دکتر مهدی بنائی بهترین جراح بینی ارومیه شرح داده ایم. از این رو دعوت می کنیم برای افزایش آگاهی خود درباره این پروسه جراحی زیبایی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

جراحی بینی فانتزی

ویژگی های فرم بینی فانتزی

از جمله ویژگی های بینی فانتزی که آن را از فرم بینی طبیعی متمایز می نماید عبارت است از:

  • کوچک بودن ؛ سایز بینی به دنبال جراحی بسیار کاهش می یابد.
  • قوس دار بودن ؛ بر روی پل بینی قوس تقریباً زیادی ایجاد می گردد.
  • سربالا بودن نوک بینی ؛ زاویه میان نوک بینی و لب بالا بعد از جراحی حدود 100 تا 105 درجه خواهد بود.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی

  1. در عمل بینی فانتزی ، انحنای زیادی روی تیغه بینی ایجاد می شود ؛ اما در جراحی بینی طبیعی ، تنها قوز و ایرادات تیغه بینی رفع خواهد شد.
  2. فرم عروسکی ، بیشتر مناسب بعضی از خانم ها با شرایط ویژه است ؛ اما فرم طبیعی مناسب تمامی خانم ها و آقایان می باشد.
  3. حفره های بینی در فرم عروسکی به اندازه زیادی کوچک می شوند ؛ اما در مدل طبیعی در صورت نیاز ، حفره های به اندازه طبیعی کوچک می شوند.
  4. بهتر است متقاضیان عمل زیبایی بینی فانتزی ، بهتر است ابعاد صورتشان کوچک باشد که با ایجاد مدل فانتزی ، اندازه کوچک بینی با دیگر اجزای صورت ، متعادل به نظر برسد. اما در مدل طبیعی کوچک بودن یا بزرگ بودن ابعاد ، تداخلی در روند پروسه ایجاد نمی کند ، تنها فرم جدید بینی مطابق با ابعاد صورت تنظیم می شود.

جراحی بینی فانتزی

بهترین دکتر جراح بینی فانتزی در ارومیه

دکتر مهدی بنایی ، متخصص گوش ، حلق و بینی ، در طی عمل های موفق جراحی زیبایی که در ارومیه انجام داده است در رده پیشتازان جراحان بینی برجسته قرار گرفته. ایشان به عنوان بهترین جراح بینی ارومیه، نمونه کار های موفقی داشته است. در ادامه عکسی از جراحی بینی فانتزی از نمونه کارهای دکتر را مشاهده می کنید. شما می توانید با مراجعه به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان ، با نمونه کارهای بیشتری آشنا شوید.

مدل بینی فانتزی طبیعی

بسیاری از خانم ها و حتی آقایان در دنیای امروز گرچه تمایل دارد فرم و اندازه بینی آن ها عروسکی یا به اصطلاح فانتزی شود ؛ اما این تمایل آن ها نشانی بر علاقه شان به فرم مصنوعی نیست. این افراد تمایل دارند مدل بینی فانتزی آن ها به طبیعی ترین شکل ممکن ایجاد شود. اما چگونه این فرم ایجاد خواهد شد؟ شاید در ابتدا کمی برای تان عجیب باشد که بگوییم این خواسته آن ها عملی است ؛ اما به راستی می توان جراحی بینی فانتزی اما طبیعی انجام داد.

برای خلق فرم فانتزی طبیعی ابتدا باید به چهره کاندیدای آن توجه کنیم. جراح بینی چهره کاندیدا را تجزیه و تحلیل می کند ؛ در صورتی که ابعاد کلی چهره ، همچنین اجزای صورت به صورت جزء به جزء کوچک باشند ، می توان فرم بینی فانتزی با انحنای مناسب و اندازه کوچکِ متناسب با دیگر اجزای صورت ایجاد کرد. در واقع هنگامی که اندازه و فرم بینی با دیگر اجزای صورت در تناسب باشد ، فرم بینی گرچه عروسکی است اما کاملا طبیعی و متناسب به نظر می رسد.

مدل بینی فانتزی گوشتی

مدل بینی فانتزی یا عروسکی یکی از حساس ترین پروژه های عمل را در پی دارد. در طی جراحی زیبایی بینی فانتزی ، اندازه بینی بسیار کوچک شده ، انحنای زیادی در آن ایجاد می شود و حفره های آن به اندازه زیادی کوچک خواهند شد. به طور کلی مدل بینی فانتزی سربالا است. ایجاد چنین حجمی از تغییرات قطعا نیازمند ساختار غضروفی و استخوانی قوی می باشد. با این حال بعضی از متقاضیانی که بینی گوشتی دارند ، تمایل به جراحی بینی فانتزی نشان می دهند. چنین افرادی برای آن که بدانند آیا می توانند از فرم فانتزی بهره ببرند یا نه ، باید نزد جراح بینی متبحری مراجعه کرده و نسبت به هدف عمل با پزشک صحبت کنند. در موارد نادری ، پزشک می تواند با استفاده از گرافت گذاری و ایجاد استحکام در فرم بینی ، مدل بینی فانتزی را از بینی گوشتی ایجاد کند. اما اگر پزشک نظر منفی درباره فرم عروسکی داشته باشد ، بهتر است زیبا جو از عمل بینی نیمه فانتزی یا طبیعی بهره مند شود. چرا که قبل از ایجاد زیبایی ، حفظ عملکرد بینی و سلامتی ، اهمیت دارد.

فیلم پروسه عمل بینی فانتزی

چه بینی هایی شرایط مناسب برای جراحی بینی فانتزی را ندارند؟

برای اینکه یک بینی به فرم فانتزی قابل جراحی باشد ، باید در وهله اول دارای غضروف ها و استخوان های محکم باشد تا تغییراتی مانند قوس زیاد بر روی بینی اعمال شود ؛ در ثانی پوست نسبتا نازکی داشته باشد. زیرا در صورت نازک بودن پوست، ظریف کاری ها و تغییراتی که بر روی ساختمان بینی ایجاد می شود بهتر قابل مشاهده خواهد بود.

ویژگی های ذکر شده در فوق در بینی های گوشتی وجود ندارد از همین رو نمی توان آن را به فرم فانتزی شکل داد و این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تجربه و مهارت جراح بینی ندارد.

نکاتی در رابطه با جراحـی بینی فانتزی

فرم بینی فانتزی برای مردان مناسب نیست!

استخوانی بودن و به بیانی دیگر ضمخت بودن صورت و اجزای آن موجب جذابیت هرچه بیشتر چهره یک مرد می شود. به بیان دیگر این ویژگی ها موجب قوی تر به نظر رسیدن چهره آقایان می گردد. با کوچک شدن بیش از حد بینی در نتیجه جراحی بینی فانتزی ، از میزان جذابیت آقایان کاسته می شود.

عمل بینی فانتزی به اشخاصی با صورت های بزرگ پیشنهاد نمی شود:

درخشان ترین نتایج از جراحی بینی فانتزی زمانی حاصل می شود که بیشترین میزان تناسب را با سایر اجزای موجود در صورت داشته باشد. کاملاً واضح است که بینی فانتزی که کوچک و ظریف است هیچ تناسبی با صورت های بزرگ و اجزای درشت ندارد.

چنانچه دارای فاصله زیاد بین لب و بینی هستید، سراغ عمل بینی فانتزی نروید!

از جمله مواردی که موجب کاهش جذابیت و زیبایی افراد می شود، زیاد بودن فاصله میان لب و بینی می باشد. بنابراین اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است توصیه دکتر مهدی بنائی متخصص عمل بینی ارومیه به شما این است که از جراحی زیبایی بینی خود به فرم فانتزی خودداری کنید. زیرا این فاصله با جراحی به این فرم بیشتر می شود.

به کوچک شدن زیاد بینی اصرار نکنید!

جراحان بینی در برخی موارد با متقاضیانی مواجه می شوند که در طی جراحی بینی فانتزی اصرار به کوچک شدن بیش از اندازه سوراخ ها و اندازه بینی می کنند که کار بسیار اشتباهی است؛ در چنین شرایطی نفس کشیدن سخت شده و ممکن است فرد با مشکلات جدی که قابل جبران شدن هم نیست مواجه شود.

معایب مدل بینی فانتزی

این پروسیجر همیشه به نفع بیمار نیست و می تواند همراه خود معایب و خطراتی را به همراه داشته باشد. در ادامه این مقاله به توضیح این موارد پرداخته ایم. اولین موردی که باید در نظر بگیرید این است که یک بینی کوچک و عروسکی، همیشه با دیگر اعضای صورت تناسب ندارد. گاهی اوقات افراد متقاضی بینی بزرگی ندارند و می توان با بزرگ کردن و قدرت بخشیدن به اجزای دیگر مثل فک کاری کرد این عضو کوچک تر و ظریف تر به نظر برسد.

مورد دوم ایجاد اختلال در تنفس است. به یاد داشته باشید که راحتی در نفس کشیدن از داشتن صورتی زیبا حیاتی تر است. پس اگر پزشک در این روند اندازه و سوراخ های بینی را بیش از حد معمول کوچک کند، متعاقبا راه تنفسی نیز بسته شده و به دنبال آن تنگی نفس، سرفه و انسداد حفره ها رخ می دهد. این عارضه اغلب در بینی های گوشتی گزارش می شود. ایجاد جای زخم با احتمال بالاتری اتفاق می افتد. پس نباید انتظارات نامعقولی داشته باشید و خطر تشکیل گوشت اضافه را نیز به جان بخرید. البته با برگزیدن جراحی متبحر می توانید تا جای ممکن از این معضل دوری کنید.

نکته: اگر هر مشکل یا نقصی پس از جراحی بینی فانتزی رخ دهد، امکان اصلاح آن با رینوپلاستی ترمیمی یا ثانویه تقریبا غیر ممکن است، اما همیشه می توان در عمل بینی طبیعی این مشکلات را برطرف کرد. در نتیجه پیش از گرفتن تصمیم نهایی به تمام جنبه های این پروسه فکر کنید و جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. جراح می تواند در یک جلسه مشاوره خصوصی پیش از موعد مقرر، شرایط و سلامت عمومی شما را بررسی کند و تمامی این احتمالات را برایتان توضیح دهد تا دیگر نگرانی نداشته باشید و با اطمینان خاطر تن به عمل  فانتزی بینی دهید.

هزینه جراحی بینی فانتزی

بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی بینی درباره قیمت عمل بینی فانتزی در ارومیه سوال می پرسند ؛ اما واقعیت آن است که تا زمان دیدار متقاضی با بهترین جراح بینی ، امکان ارائه قیمت دقیق وجود ندارد. جراح باید برای در نظر گرفتن قیمت مشخصه های بینی را بررسی کند ؛ مشخصه هایی مانند میزان تغییرات مورد نیاز ، داشتن یا عدم داشتن انحراف ، جنس بینی و حتی مواردی مانند هزینه بیمارستان انتخابی ، اتاق عمل و غیره نیز در قیمت نهایی موثر هستند. از این رو برای اطلاع از هزینه رینوپلاستی در ارومیه حتما نزد پزشک مراجعه کنید یا عکس خود را از طریق راه های ارتباطی مانند اینستاگرام به دکتر بنائی ، بهترین جراح بینی ارومیه خود برسانید.