جراحی بینی از جمله محبوب ترین جراحی های زیبایی است که با اصلاح وضعیت استخوان ها و غضروف ها ، نواقصی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند برطرف نموده و بدین ترتیب نه تنها ظاهر خود بینی بلکه کل چهره را بهبود می بخشد.جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی روشی بسیار موثر و کم خطر برای افرادی است که از ظاهر و اندازه بینی خود ناراضی بوده و خواستار اصلاح این موارد هستند. چنانچه این جراحی زیبایی ، توسط پزشکی متبحر و مجرب انجام شود نتایج درخشانی به همراه دارد و با بهبود توازن اجزای صورت، موجب افزایش اعتماد به نفس افراد می شود. در ادامه دکتر مهدی بنایی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی در ارومیه اطلاعات فوق العاده ای از این پروسه زیبایی ارائه می دهد.

جراحی بینی در ارومیه

رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی به دو دسته جراحی درمانی بینی و جراحی زیبایی بینی تبدیل می شود. افرادی که کاندیدای عمل زیبایی بینی با هدف زیبایی هستند ، در واقع درخواست انجام رینوپلاستی را دارند. به عبارتی دیگر رینوپلاستی همان جراحی زیبایی بینی است. انواع مدل های رینوپلاستی شامل موارد زیر است:

چگونگی روند عمل بینی :

طبق میزان تغییرات درخواستی فرد متقاضی ، دکتر با استفاده از تکنیک های باز یا بسته پروسه را انجام می دهد. همانطور که گفته شد ، جراحی باز با ایجاد برش های بر روی پوست و زیر کلوملا انجام می شود که عمدتا در مواردی که جزئیات بیشتر و پیچدگی را شامل می شود مورد استفاده جراح قرار می گیرد. در تکنیک بسته برش ها تماما در داخل سوراخ های بینی واقع می شود و به طور کلی جهت جراحی های بدون پیچدگی و نیازمند گستره دید کمتر مورد استفاده واقع می گردد. در هر دو روند هیچگونه جای اسکار و بخیه ای بعد از اتمام دوره ریکاوری بر جای نخواهد ماند.

در جلسه مشاوره جراحی بینی که با دکتر انتخابی خود دارید وی ابتدا تمام درخواست های شما و انتظارات عقلانی شما را می شنود. بعد از آن پزشک معاینات اولیه را انجام می دهد. طبق این بررسی های اولیه میزان موفقیت و نتیجه نهایی را با فرد زیبا جو در میان می گذارد و به او می گوید که تا چه مقدار انتظار واقع گرایانه ای از روند دارد و یا در اشتباه به سر می برد. زیرا امروزه بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن شرایط جسمانی خود توقع تبدیل شدن به آن چیزی را دارند که در عکس ها و فیلم های تلویزیونی مشاهده کرده اند.

عمدتا به این سوال می رسند که چرا من شبیه عکس نشدم؟ این از بزرگترین اشتباهاتی است که در روند جراحی های زیبایی به فراوانی رخ می دهد. برخی از دکتر ها بدون در نظر گرفتن سلیقه و خواست بیمار و تنها با در نظر داشتن منافع مالی خویش دست به رینوپلاستی می زنند و در پایان با اعتراض فرد متقاضی رو به رو خواهند شد. زیرا در جلسه مشاوره اولیه به بیمار گفته نشده است که طبق شرایط جسمانی و نوع بینی که برای هر شخص منحصر به فرد می باشد و هیچ دو نفری وجود ندارد که شبیه به دیگری باشد. در نتیجه کاملا طبیعی است که نتیجه جراحی بینی نیز برای همگان متفاوت باشد.

کاندیدای مناسب جراحـی بینی

هدف بیشتر افراد از انجام این عمل جراحی ، تغییر شکل بینی بوده و درصد بسیار کمتری هستند که با هدف رفع آسیب دیدگی های قبلی و نقوص ساختاری به جراحان بینی مراجعه می نماید.

ما در ذیل به شرایطی که افراد را به کاندیدای مناسبی از این عمل جراحی مبدل می سازد اشاره نموده ایم:

 • افرادی که ایرادات بینی شان واقعی بوده و به علت ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس ، از بینی بدون ایرادشان ایرادگیری نمی کنند؛ این افراد حتی بعد از انجام پروسه عمل و با وجود موفقیت آمیز بودن نتیجه نیز ممکن است از بینی خود ایراد بگیرند.
 • اشخاصی که هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی سالم بوده و در شرایط مطلوبی به سر می برند.
 • افرادی که از ریسک ها و خطرات این عمل جراحی درک صحیحی دارند.
 • اشخاصی که نوع بینی خود را می شناسند و کاملاً بر این موضوع واقف هستند که جراحی بینی شبیه به عکس ، خمیر بازی نیست که مدلی را به جراح بینی نشان داده و عین همان را تحویل بگیرند. از همین رو از پزشک خود انتظارات منطقی دارند؛ بینی عضو حساسی است که در هر فرد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که این ویژگی های موجب ایجاد محدودیت هایی در فرم دهی بینی می شوند.
 • متقاضیان هزینه جراحی بینی اعم از هزینه بیمارستان، داروها، آزمایشات، عکسبرداری ها و دستمزد جراح بینی را پرداخت می کنند.
 • اشخاصی که توقعات مشخصی از فرآیند عمل دارند و قادر هستند این توقعات را به طور شفاف با پزشک خود در میان بگذارند.
 • افرادی که به مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل اعتیاد ندارند.
 • خانم هایی که باردار نبوده و در دوران شیردهی قرار ندارند.

جراحی بینی - دکتر مهدی بنایی

افرادی که ایده آل گرا و کمال طلب نیستند

نکته ای که افراد باید در رابطه با جراحی بینی بدانند این است که جراحان بینی به هیچ وجه وعده یک بینی بی نقص مطلق را به افراد نمی دهند زیرا جراحی موجب بهبود نسبی بینی می شود.

در برخی موارد با افرادی مواجه می شویم که همه تغییرات مثبت بینی و نتایج درخشان آن را نادیده گرفته و به نقص کوچکی که دیگران با دقت زیاد نیز به آن پی نمی برند چسبیده ، کام خود و جراح شان را تلخ می کنند. بدیهی است که جراحی زیبایی بینی به هیچ عنوان برای چنین اشخاصی مناسب نیست.

انواع تکنیک های جراحی بینی :

رینوپلاستی عمدتا در راستای درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین میزان افراد متقاضی در عصر حاضر ، جهت زیبایی از این پروسه بهره می برند و یا با در نظر گرفتن روند درمانی همزمان درخواست انجام جراحی زیبایی را نیز از جراح دارند. خوب است بدانید که این فرآیند با استفاده از دو روش انجام می شود. روش باز و بسته.

متد باز : در این متد برش ها در زیر بینی مابین دو حفره آن زر کلوملا ایجاد می شود. بعد جراح با استفاده از ابزار پزشکی موجود در اتاق عمل ، پوست را از روی استخوان و غضروف بلند می کند. در نتیجه بیشترین دسترسی را به آناتومی داخلی بینی دارد و به راحتی می تواند تغییرات خواسته شده را اعمال کند.

متد بسته : در این روند از جراحی بینی برش ها در حفره های بینی ایجاد می شود. عمدتا از این متد جهت انجام اصلاحات کمتر استفاده می شود. زیرا به علت محل برش ها میزان وضوح دید کمتر خواهد بود در نتیجه نمی توان تغییرات جزئی را اعمال کرد.

فرق جراحی بینی بسته و باز

انواع بینی

بینی افراد را با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می نمایند که در ذیل توضیحات مختصری را در این رابطه ارائه داده ایم:

 1. بینی استخوانی : ساختمان این نوع بینی متشکل است از ساختار غضروفی-استخوانی مستحکم، پوست نازک و بافت های چربی زیرپوستی که تمامی این ویژگی ها موجب می شود فرم دهی این نوع بینی راحت از بینی گوشتی بوده و در بیشتر موارد با نتایج درخشان تری همراه باشد.
 2. بینی گوشتی : ویژگی های این نوع بینی دقیقاً برعکس بینی استخوانی است. بدین معنی که پوست آن ضخیم، میزان بافت های زیرپوستی آن زیاد و ساختار غضروفی-استخوانی آن از استحکام کمی برخوردار می باشد. تمامی این ویژگی ها جراحـی بینی را برای متخصص گوش و حلق و بینی سخت کرده و موجب می شوند تا نتوان بینی گوشتی را به فرم فانتزی که یکی از انواع فرم های بینی بعد از جراحـی می باشد شکل داد.

بهترین کاربردهای رینوپلاستی :

روند تغییر فرم بینی برای فرد یکسری مزیت را به همراه دارد که بهتر است ابتدا با تمامی مزایا آشنا شوید سپس کاندید جراحی بینی شوید. در ادامه لیستی از کاربردهای این روش زیبایی و درمانی را در اختیار شما قرار می دهیم. عبارتند از :

 • افزایش و کاهش سایز بینی
 • بهبود نواقص در ظاهر دماغ
 • برطرف شدن کج بودن بینی
 • ایجاد تناسب با دیگر اعضا صورت
 • بهبود انحراف بینی
 • جمع کردن پره ها و کوچک کردن حفره ها
 • بهتر شدن زاویه بینی با لب
 • درمان ایرادات تنفسی

جراحی بینی - دکتر بنایی

ایراداتی که طی جراحی بینی با هدف زیبایی برطرف می شود !

از جمله نواقص و ایرادات ظاهری بینی که با جراحی قابل رفع هستند عبارتنداز :

 • وجود قوز بر روی قسمت پل بینی
 • پهن بودن یا بزرگ بودن بیش از اندازه بینی
 • افتادگی نوک بینی یا در اصطلاح عقابی بودن بینی
 • زیادی سربالا بودن نوک یا در اصطلاح خوکی بودن بینی
 • بیش از اندازه بزرگ یا کوچک بودن سوراخ های بینی
 • کوچک بودن بیش از حد بینی در قیاس با دیگر اجزای صورت
 • نامتقارن یا تا به تا بودن سوراخ های بینی
 • کج بودن یا انحراف ظاهری بینی و غیره.

عمل بینی در ارمیه

جراحی کردن بینی با هدف درمانی

لازم به ذکر است که این جراحی علاوه بر رفع مشکلاتی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند، همچنین موجب برطرف شدن و درمان مشکلاتی که عملکرد بینی و به دنبال آن تنفس فرد را با مشکل مواجه کرده اند نیز می شود. از جمله این مشکلات می توان به انحراف و پولیپ بینی اشاره کرد.

فیلم جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای ساختاری شبیه به یک هرم می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک تری در مقایسه با بینی های گوشتی می باشند و در مقایسه با بینی های گوشتی، از انعطاف پذیری بیشتری برخوردارند. بنابراین تغییر شکل دادن بینی های استخوانی برای جراح، آسان تر بوده و نتایج نهایی جراحی این نوع بینی ها اغلب بهتر است. یک جراح خوب می تواند با جراحی مشکلات بینی را رفع نماید. در جراحی بینی استخوانی در ارومیه ، جراح بر روی پل بینی تمرکز می نماید. نوع و انعطاف پذیری پوست، نقش مهمی در جراحی دارند. بر حسب نوع بینی، جراح می تواند غضروف را کاهش یا افزایش دهد.

درجه کشش پوست فاکتور مهم دیگری است که باید در عمل مد نظر قرار داده شود، در حالی که در بینی های گوشتی ، کشش پوست چندان زیاد ندارند و بر میزان نتیجه بدست آمده از جراحی بینی گوشتی در ارومیه تاثیر کمتری را بر جای می گذارد. بنابراین اگر بینی شما گوشتی است و قصد انجام عمل زیبایی خود را دارید، بهتر است یک جراح بسیار مجرب و ماهر را بیابید.

رینوپلاستی در ارومیه

عمل زیبایی بینی با فرم فانتزی

 • در فرم فانتزی ، قوس زیادی روی بینی ایجاد می شود.
 • نوک بینی به اندازه 105 درجه زاویه می گیرد. (نوک بینی خیلی سربالا می شود.)
 • پهنا و ارتفاع بینی بسیار کوچک می شود.
 • حفره های بینی بسیار کوچک خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی برای افرادی که صورت های کوچکی دارند و جنس بینی شان استخوانی است ، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که متقاضیانی با بینی گوشتی ، نمی توانند بینی خود را به حالت فانتزی عمل کنند.

عمل زیبایی بینی با فرم نیمه فانتزی

 • در فرم نیمه فانتزی نیر قوس روی بینی ایجاد می شود ، اما مقدار قوس طبیعی تر از فرم بینی فانتزی است.
 • در این فرم از جراحی بینی ارتفاع ، طول و پهنای بینی کمی کمتری از فرم فانتزی کوچک می شود.
 • حفره های بینی نیز کمی کمتر از فرم بینی فانتزی کوچک خواهند شد.
 • نوک بینی ممکن است در زاویه 95 درجه یا 105 درجه قرار گیرد.

عمل زیبایی بینی با فرم طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، تنها ایرادات بینی رفع می شود. از این رو هیچگونه قوسی در آن ایجاد نمی شود. این فرم بینی برای افرادی که به صورت نچرال علاقه مند هستند ، بسیار مفید است. به نوعی با عمل زیبایی بینی با فرم طبیعی می توانید به بهترین خودتان درآیید. همچنین افرادی گه بینی گوشتی دارند یا سایز بینی آن ها خیلی بزرگ است ، می تواند گزینه مناسبی باشد.

چگونه می توان قوز بینی را درمان کرد؟

رایج ترین روش برای برداشتن قوز بینی استخوان برداری (اوستئوتوم) نام دارد. اوستئوتوم یک قلم جراحی شبیه به ابزاری برای برش دادن استخوان است که در زیر پوست وارد می شود و به آرامی قوز اضافی بینی را برش می دهد. وقتی قوز بینی کاهش پیدا کرد، کل انحنای بینی با یک فیلر پزشکی اصلاح می شود.

پل بینی پهن

یکی از بارزترین مشکلات بینی، پهن بودن پل بینی خصوصاً از نمای جلو می باشد. این پهنای نامطلوب، معمولاً توسط تکنیکی به نام اوستئوتومی طی جراحی بینی قابل درمان می باشد. این روش شامل ایجاد شکستگی های قابل کنترل در بینی و کشیدن بینی به موقعیت رو به داخل و خلق یک بینی باریک می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی :

 • برای داشتن بهترین روند عمل بینی باید در پروسه انتخاب بهترین جراح بینی دقت بسیار داشته باشید. زیرا اهمیت به این مورد می تواند شما را از تمامی نواقص و ایرادات احتمالی مصون بدارد.
 • بهتر است که تمامی تست های درخواست شده دکتر خوب عمل بینی را در تاریخ مقرر به پزشک تحویل دهید.
 • جهت کاهش استرس و اضطراب از نحوه رینوپلاستی باید در جلسه مشاوره شرکت کنید. با مطرح کردن تمامی ابهامات ذهنی خود می توانید با تمام روند آشنا شوید و در نهایت استرس شما کاهش یابد.
 • بهتر است که تمامی سوابق پزشکی خود را به دکتر خوب عمل بینی در ارومیه اطلاع دهید.
 • 14 روز بیش از روند بهتر است که از استعمال نیکوتین پرهیز کنید.
 • بدیهی است که استفاده از داروهای رقیق کننده خون را هفت الی ده روز قبل از جراحی بینی باید کنار بگذارید.
 • شب قبل از رینوپلاستی بهتر است که شام سبک میل کنید.
 • یک روز مانده به عمل بینی باید استحمام کنید و در روز مشخص شده با صورتی عاری از مواد آرایشی و مردان با چهره ای اصلاح شده به اتاق عمل بروند.
 • در روز جراحی بهتر است که لباسی با یقه آزاد بر تن داشته باشید که در زمان تعویض کمترین بازخورد را با سر و صورت شما داشته باشد.

اوستئوتومی چگونه انجام می شود؟

اوستئوتومی، با یک قلم پزشکی به نام اوستئوتومی انجام می شود. با استفاده از این ابزار برش های قابل کنترلی در استخوان بینی ایجاد می شود تا قابلیت تحرک کافی برای تغییر موقعیت در آن فراهم شود. اوستئوتومی معمولاً بعد از برداشتن قوز بینی انجام می شود، حتی اگر قوز بینی قبل از جراحي پهن به نظر نرسد.

جراحی بینی کج

یکی از دشوارترین موارد در حین جراحی صاف کردن بینی کج می باشد. فاکتورهای متعددی در این جراحی دخیل بوده و آن را به یک جراحی چالش برانگیز تبدیل می نماید.

اولین فاکتور این است که گاهی استخوان به موقعیت قبل از جراحی خود بازمی گردد. دومین فاکتور قرار دادن بینی کج در یک ساختار نامتقارن است. این به معنی دشوار بودن یافتن خط مستقیم برای قرار دادن بینی جدید در آن موقعیت می باشد.

جراحی بینی چگونه می تواند بینی کج را درمان کند؟

در بسیاری از موارد فرآیند های تغییر فرم بینی ، تنها برای بهبود شکل ظاهری بینی و تقارن صورت انجام نمی شود. یک بینی کج نه تنها بر روی تقارن صورت تاثیرمی گذارد، بلکه می تواند باعث بروز بسیاری از مشکلات تنفسی شود.

برای درمان بینی کج آیتم های زیر باید در نظر گرفته شود:

 1. اگر شما جراحی بيني را برای درمان انسداد مجاری عبور هوا در بيني یا بازیابی عملکرد نرمال تنفس انجام می دهید، این جراحی سپتورینوپلاستی نامیده می شود.
 2. اگر می خواهید جراحی بيني را برای درمان مشکلات فوق و در عین حال کوچک کردن بيني خود انجام دهید، این جراحی دشوارتر خواهد بود.
 3. جراحی بینی را می توان برای درمان انحراف های مادرزادی در بینی و نیز انحراف های ناشی از آسیب دیدگی مثل بینی شکسته انجام داد.
 4. یک بینی کج می تواند در اثر اختلالات رشدی ایجاد شود که در طول دوران کودکی و بزرگسالی تداوم داشته است.

عمل بینی استخوانی را می توان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. تکنیک های مختلفی برای کاهش پهنای استخوان بینی وجود دارد. رایج ترین روش برش استخوان های جانبی و حرکت دادن آن ها به سمت داخل بینی می باشد. شما باید حداقل به مدت 1 تا 3 هفته بعد از جراحی، از اسپلینت بيني استفاده کنید. کبودی و تورم معمولاً یک هفته بعد از جراحی ماندگار است. زمان ریکاوری بر حسب ویژگی های جراحـی بين 1 تا 2 هفته متغیر بوده و نتایج جراحـی در حدود 1 تا 3 ماه بعد از جراحی نمایان می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

دو عامل در دستیابی به بهترین نتیجه از تغییر فرم در بینی تاثیر بسیار زیادی دارند؛ یکی انتخاب مجرب ترین و دکتر خوب عمل بینی در ارومیه است. دیگری رعایت مراقبت های پس از آن است. هرچند که دکتر مهدی بنائی ، بهترین جراح بینی ارومیه  پیش از جراحی و در جلسه مشاوره ای که برای تان ترتیب می بینند تمام این نکات و دستورالعمل ها را خدمت تان توضیح خواهند داد ولی ما نیز به دلیل میزان اهمیت این مراقبت ها در رضایت بخش بودن نتیجه، تعدادی از آن ها را در ذیل آورده ایم.

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از عمل کردن بینی

 • به هیچ عنوان به مدت 4 ساعت بعد از جراحی چیزی نخورید و نیاشامید حتی آب
 • بعد از 4 ساعت شما فقط مجاز به نوشیدن مقدار کمی آب یا آبمیوه طبیعی و تازه هستید.
 • اغلب بیماران در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند همان روز از بیمارستان یا کلینیک ترخیص می شوند؛ لازم است تا شخصی شما را در روز جراحی همراهی کرده و پس از ترخیص به منزل برساند. زیرا شما به مدت چند روز بعد از جراحی بینی تحت تاثیر ماده بیهوشی هستید و قادر به رانندگی نخواهید بود.
 • توصیه دکتر مهدی بنائی بهترین جراح بینی در ارومیه به بیماران خود این است که در روزهای ابتدایی که بینی هنوز به خوبی در موقعیت جدید خود ثابت نشده است اقدام به خوردن مواد غذایی سفت همچون هویج نکرده و در عوض غذاهای نرم و آبکی همچون سوپ میل نمایند؛ برای اینکه غذاهای سفت به خوبی هضم شوند نیاز است تا به میزان زیاد جویده شوند. از آنجایی که طی عمل جویدن فک بالا که به بینی متصل است به شدت تکان می خورد امکان تشدید تورم و تحت تاثیر قرار گرفتن فرم بینی وجود خواهد داشت.
 • بروز مقداری تورم، کبودی و التهاب که میزان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد امری بسیار طبیعی است.
 • کبودی معمولاً طی 2 هفته به طور کامل فروکش می کند که برای کاهش هرچه سریع تر آن می توانید از کرم آرنیکا استفاده کرده، آب کرفس و آب آناناس بنوشید.
 • برای ایجاد تسریع در روند فروکش کردن تورم به مدت 3 روز و هر نیم ساعت یکبار، هر بار به مدت 15 دقیقه بر روی بینی تان کمپرس سرد قرار داده و در 3 روز بعدی همین کار را با کمپرس گرم انجام دهید.
 • از استراحت مطلق بیشتر از 24 ساعت اولیه، خودداری نمایید زیرا موجب لخته شدن خون در پاها و بروز یبوست در شما می شود.
 • سرتان را به سمت پایین خم نکنید.
 • برای حداقل 2 ماه بعد از عمل بینی از عینک استفاده نکرده، نوشیدنی های حاوی الکل، دخانیات و داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • حتماً طبق آموزش های داده شده بر روی بینی تان چسب بزنید ؛ بدین ترتیب دچار هیچ گونه عارضه ای نخواهید شد.

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است. رینوپلاسنتی روشی ایمن و کم تهاجم است که عمدتا بدون محدودیت برای تمامی افراد مورد انجام قرار می گیرد. بدن به اعمال هر نوع تغییر در روند جراحی واکنش نشان می دهد که به نام عارضه های عمل بینی شناخته می شود. عوارض رینوپلاستی به دو نوع تقسیم می شود که یکی اجتناب ناپذیر و دیگری احتمالی است. در وضعیت اجتناب ناپذیر بی شک فرد پس از اتمام پروسه شاهد کبودی ، تورم و التهاب می باشد که تمامی این موارد از قبیل عارضه های اجتناب ناپذیر عمل بینی به شمار می آید.

اما اگر این روند را به دکتر کم تجربه ای بسپارید احتمال دارد که پیامدهای ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد که در برخی موارد فرد را مجبور به جراحی ترمیمی بینی می کند و در دیگر حالت ها راهی برای جبران این عوارض وجود ندارد. در نتیجه بهتر است در انتخاب جراح بینی بیشترین دقت را به خرج دهید و از سوی دیگر تمامی موارد ذکر شده در مراقبت های بعد از جراحی بینی را بایستی کاملا اصولی و دقیق رعایت کنید که موجب بروز هرگونه عارضه ای نشوید.

ورزش و عمل کردن بینی

در مراقبت های بعد از عمل بینی بسیاری این پرسش را مطرح می کنند که آیا می توانند بعد از اینکه فرم بینی را تغییر داده اند به ورزش بپردازند ؟ به طور معمول بعد از دوره نقاهت که برای هر فرد مراجعه کننده ای بازه های متفاوتی را در بر می گیرد فرد می تواند از ورزش های سبک مانند پیاده روی و شنا فعالیت های ورزشی خود را شروع کند. اما به یاد داشته باشید اگر شما بدنساز هستید یا فعال ورزشی در زمینه های فوتبال و بسکتبال و غیره می باشید که احتمال برخورد ضربه به صورت شما بیشتر است بهتر است تا بهبودی کامل از انجام این فعالیت ها خودداری کنید.

بارداری و جراحی بینی

یکی از مهمترین آزمایش های مورد نیاز برای قبل از عمل بینی ، تست خون است که بهترین جراح بینی ارومیه جهت اطمینان خاطر از صحت سلامت برای فرد مراجعه کننده درخواست می شود. برای بانوان به ویژه این آزمایش از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا بهتر است که بانوان برای عمل کردن بینی در دوره بارداری نباشند. رینوپلاستی روندی ایمن و بدون تهاجم است که برای عموم مردم قابل انجام خواهد بود اما برای اینکه فرد در اتاق عمل درد و نارضایتی را تجربه نکند جراح بینی از مواد بیهوشی یا بی حسی استفاده می کند.

این ماده می تواند سلامت جنین و مادر را به خطر بیاندازد. بدین ترتیب بهتر است که خانم ها تا زایمان به خود فرصت دهند و بعد از آن اقدامات لازم را برای جراحی بینی را از سر بگیرند. دقت داشته باشید که برخی مواقع به دلیل مشکلات تنفسی ممکن است که پزشک این اجازه را به مادر بدهد که در دوره بارداری عمل بینی را انجام دهد. برای هر فرد به نسبت وضعیت و آناتومی فرد همانطور که نتایج متفاوت خواهد بود میزان عارضه و مدت زمان درمان نیز متغیر است به همین دلیل ممکن است که بهترین دکتر عمل بینی در ارومیه با توجه به وضعیت بیمار و مشکل حاد تنفسی اجازه انجام عمل کردن بینی را بدهد.

رینوپلاستی با لیزر

هنگامی که برای جراحی کردن بینی تصمیم می گیرید و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این پروسه زیبایی و انتخاب جراح بینی با تجربه تحقیق می کنید ، شاید به بعضی تبلیغات که شامل جراحی بینی با لیزر است بر بخورید. از آنجایی که لیزر در حوزه های مختلف خصوصا پزشکی کاربرد فراوانی دارد از این رو باید بدانید که عمل بینی جز به دست یک جراح متبحر ، با هیچ چیز دیگری صورت نمی گیرد. با توجه به اینکه لیزر پیشرفت قابل توجهی در حوزه تکنولوژی داشته اما به هیچ وجه نمی تواند جای دستان جراح هنرمند و با تجربه را بگیرد. امروزه بعضی از پزشکان از تکنولوژی لیزر برای برش های حین عمل استفاده می کنند اما ادامه جراحی و خلق اصلاحات و تغییرات بینی ، تنها به دست متخصص این امر امکان پذیر می باشد. به تمام بیمارانی که پای در مسیر عمل بینی می گذارند توصیه می کنیم تبلیغات افراد سود جو را نادیده گرفته و با کسب اطلاعات دقیق به جست و جوی جراحی حاذق بپردازند.

آیا رینوپلاستی دردناک است؟

عمل بینی تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می شود. آنچه بیمار به عنوان درد جراحی بینی تجربه می کند به پیچیدگی رینوپلاستی جراح وابسته است. اگر پزشک متقاضی را تحت بی حسی موضعی قرار دهد و جراحی را انجام دهد ، چون یک روند سرپایی بوده به بافت بینی داروی بی حسی تزریق می شود تا بیمار هیچ دردی حس نکند. در بیهوشی عمومی نیز بیمار به طور کامل بیهوش می شود و تا پایان مدت زمان جراحی به هوش نمی آید به طوری که از روند جراحی هیچ چیزی به یاد نمی آورد. برای رفع درد پس از پایان رینوپلاستی و به هوش آمدن نیز جراح داروهای مسکن تجویز می کند.

هزینه جراحی بینی در ارومیه

بی شک هر زمان خواستار انجام روند خاصی باشید در خواست اطلاع از هزینه نهایی را خواهید داشت. اما برای اطلاع دقیق از رنج قیمت عمل بینی باید یکسری فاکتورهای لازم را مد نظر قرار داد و با توجه به آن ها می توان رنج نهایی را تعیین کرد. آناتومی بینی اشخاص با یکدیگر متفاوت است و میزان ایرادات ظاهری نیز به همین شکل می باشد. بدین ترتیب نمی توان نرخ کلی را برای این روند درمانی و زیبایی به شما عزیزان ارائه داد. برای دریافت اطلاعات دقیق در ارتباط با هزینه رینوپلاستی بهتر است که به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

جراحی بینی در نوک

این نوع از عمل بینی با نام های تیپ پلاستی و رینوپلاستی کوچک نیز شناخته می شود. در این نوع از پروسه زیبایی بینی با استفاده از روش ها و تکنیک های به خصوص تغییرات و شکل در بینی انجام می شود تا زیبایی آن را چند برابر نماید. تغییر اندازه در نوک بینی را می توان بدون اضافه کردن یا کاهش در ساختار استخوانی بینی انجام داد و به ظاهر و نتیجه دلخواه دست یافت. بنابراین باید بدانید که در این روش از رینوپلاستی زمان ریکاوری بسیار کوتاه تر بوده و ساده سپری میگردد. این نوع از جراحی بینی می تواند پیشرفت بیشتری در ظاهر بینی ایجاد کند و اثر گذار تر می باشد. همچنین این نتیجه عالی را با زخم و عوارض کمتر برای شما ایجاد می نماید.

تفاوت های تیپ پلاستی با عمل بینی

این دو پروسه زیبایی در یک ناحیه در بدن انجام می شوند ، اما برای حل مشکلات متفاوتی صورت می گیرند. شما می توانید با مقایسه این دو پروسه و مواردی مانند مزایا و معایب آنها با توجه به خواسته و شرایط خود تصمیم بگیرید ، که کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است. هر کدام از این دو پروسه زیبایی موارد مربوط به خود را دارند و بر اساس یکسری از مشکلات طراحی شده اند تا آنها را حل نمایند. بنابراین باید در هنگام انتخاب میان این دو روش دقت بسیاری به خرج دهید.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی در نوک یا همان تیپ پلاستی

برای اینکه داوطلب مناسبی برای انجام پروسه عمل بینی کوچک باشید نیاز است ، که موارد زیر را دارا باشید و در این صورت برای انجام این پروسه فرد مناسبی می باشید. این موارد عبارتند از:

 • پوست کلفت بینی
 • بزرگ بودن بیش از حد تیغه بینی
 • جراحی بینی که نتیجه خوبی نداشته است
 • افتادگی نوک بینی
 • نوک بینی گرد و حبابی
 • سیگار مصرف نکنید و سلامت کامل داشته باشید

نوک بینی پیازی در جراحی بینی چیست ؟

به طور کلی بینی هر فرد شکل و فرم مختص خود را دارد و تناسب بین بخش های مختلف آن نیز متمایز می باشد. یکی از رایج ترین اشکال بینی که زیاد از آن استقبال نمی شود همین نوک بینی پیازی می باشد. نکته مهمی که درباره این نوع از نوک بینی وجود دارد این است که بسیاری از افراد این شکل در دماغ خود را با بینی های گوشتی اشتباه می گیرند ، درحالی که بین این دو تفاوت های بسیاری وجود دارد.

این شکل در بینی به گونه این است که تنها نوک بینی شما بسیار بزرگ و پهن می شود. همه افراد به دنبال تغییر در ظاهر این نوع بینی دارند ؛ زیرا بسیاری از افراد ترجیح می دهند که بینی کوچک و ظریف تری داشته باشند. به طور کلی نوع ساختار بینی می تواند در جراحی بینی اثر بگذارد و در این مورد تنها نوک بینی مانند بینی های گوشتی می باشد. این نوع نوک بینی دارا گوشت چرب و ضخیم و استخوان و غضروف های نرم است. همچنین همانطور که گفته شد حجم آنها زیاد بوده و همه به دنبال کاهش اندازه در این فرم بینی هستند.

عمل بینی نوک پیازی

به طور کلی تکنیک ها و روش های بسیاری برای تغییر در ظاهر بینی وجود دارد. در بیشتر مواقع این نوع نوک بینی نیازمند ایجاد تغییر در ساختار غضروفی زیر بینی می باشد که به طور معمول با استفاده از تکنیک باز رینوپلاستی انجام می شود. البته لازم به ذکر است که این نوع از جراحی را می توان با استفاده از تکنیک بسته نیز انجام داد و مشکلی ندارد.

چه زمانی نتیجه جراحی بینی نوک پیازی قابل مشاهده است

به طور کلی شما می توانید نتایج اولیه را با گذشت 2 الی 3 هفته از این پروسه مشاهده نمایید. هرچند باید دقت داشته باشید که این نتیجه نهایی نیست و همواره کبودی و تورم در بینی شما وجود دارد.

مواردی که باید درباره خواب بعد از عمل بینی بدانید

استراحت و ریلکس کردن یکی از مهم ترین موارد در دوران بعد از عمل بینی می باشند که برای بهبود سریع تر نیاز است آنها را انجام دهیم و رعایت نماییم. برای خوابیدن بهترین حالت در شرایطی است که سر شما بالاتر از بدن قرار می گیرد ای موضوع کمک می کند تا تورم ها بعد از رینوپلاستی به حداقل برسد. همچنین باید بدانید که در صورت خوابیدن به یک سمت مجرای بینی که به سمت پایین قرار می گیرد مسدود می شود و از آنجایی که شما نمی توانید فین کنید این موضوع می تواند شدیدا برای شما بعد از جراحی بینی آزار دهنده باشد. در نتیجه برای بهتر خوابیدن چند بالشت زیر سر خود بگذارید و به حالت صاف بخوابید تا بهترین حالت را بیابید و مشکلی برای شما ایجاد نشود.

به طور معمول شما ممکن است از خوابیدن در کنار همسر فرزندان و یا حیوان خانگی خود لذت ببرید ، امام در دوران بعد از عمل بینی زمان آن است که خود خواه باشید. همه افراد را از محل خواب خود دور کنید و تنها و جدا بخوابید ؛ زیرا هیچکس دوست ندارد که به طور اتفاقی با برخورد آرنج و یا پنجه به بینی خود تمام زحمات و فرم ایجاد شده در بینی خود را از دست بدهد. همچنین استفاده از مسکن ها می تواند کمک کند تا هر گونه ناراحتی بعد از عمل بینی از بین برود و یا تحمل آنها را برای شما ساده می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن استراحت نمایید.

انواع جراحی بینی

این عمل می تواند مدل ها و تکنیک های بسیاری داشته باشد که با خیلی از آنها آشنا شده اید ، اما برخی از آنها هستند که اهداف متفاوتی مانند بهبود در تنفس شما نیز دارند. در ادامه به انواع رینوپلاستی می پردازیم :

 • خارج کردن توربین ها
 • سپتوپلاستی
 • راینوسپتوپلاستی
 • جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی و سپتوپلاستی چگونه از هم متمایز می شوند ؟

به طور کلی عمل بینی پروسه ای است که در آن هم مشکلات کارایی و هم فرم و شکل بینی اصلاح می شود. بنابراین در هر دو مورد مد نظر در بینی اثر می گذارد. در نتیجه رینوپلاستی را می توان نتنها برای بهبود فرم بینی بلکه برای بهبود در تنفس فرد انجام داد. از سوی دیگر سپتوپلاستی عملی است که در آن تنها انحراف تیغه اصلی بینی یعنی سپتوم که همان دیواره جدا کننده دو مجرای بینی می باشد را صاف می کنند تا انسداد موجود برطرف شود.

دلیل این جراحی این است که همانطور که گفته شد امکان وجود انسداد بر اثر انحراف و کج شدن سپتوم وجود دارد. همچنین به طور کلی جراحی بینی برای هر دو هدف انجام می شود ، اما سپتوپلاستی تنها برای انحرف بینی و به شکل تخصصی برای این مشکل ساخته شده است. به گونه ای می توان گفت سپتوپلاستی زیر مجموعه رینوپلاستی می باشد ، اما تفاوت ها و خصوصیات خود را نیز دارد.

نتایج عمل بینی تا چه زمانی در صورت شما باقی می مانند ؟

یکی از سوالات بسیار رایج در هر پروسه مقدار ماندگاری اثر و نتیجه آن می باشد. در این باره باید گفت که عمل بینی یک پروسه دائمی می باشد یعنی نتیجه آن در ظاهر شما همیشگی خواهد بود و تا آخر عمر به جا می ماند. البته لازم به ذکر است که افزایش سن همواره می تواند مقدار اندکی از تغییرات را به مرور زمان در صورت ایجاد نماید ، اما مقدار آن زیاد نیست و ساختار کلی بینی شما بعد از جراحی بینی تغییر نخواهد کرد.

بنابراین می توانید این پروسه را با خیال راحت و بدون نگرانی انجام دهید. دلیل آن نیز این است که میدانید ارزش آن را دارد و نیازی به ترمیمی یا تکرار ندارد و تنها در صورت راضی نبودن بیار از نتیجه و یا وجود مشکل ریویژن صورت می گیرد.

سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی

آیا می توان قبل از جراحی نتیجه آن را دید ؟

در برخی از موارد تعدادی از پزشکان این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهند تا با توجه به چیزی که درخواست کرده اید متوجه شوید که ظاهر نهایی شما چگونه خواهد بود. جراح برای اینکار از شبیه سازهای به خصوصی استفاده می نماید تا با استفاده از تصاویری که از زوایای مختلف از شما میگیرد به حالت نهایی شما برسد. برای اینکار تصاویر تهیه شده را با استفاده از تکنولوژی های مختلف و ادیت های مختلف تغییر میدهند تا به ظاهری که با علم خود می دانند به آن خواهید رسید دست یابند. در نتیجه شما می توانید قبل از عمل بینی نتیجه تقریبی نهایی خود را مشاهده کنید و ببینید آیا به چهره شما می خورد یا مناسب صورت شما نمی باشد و روش و مدل جراحی نیاز به تغییر دارد.

آیا جراحی بینی دردناک است ؟

به طور کلی این پروسه مانند تمام جراحی ها شامل دردی می شود که اندازه آن در هر فرد متفاوت است. به طور میانگین اکثر افراد با گذشت کمی زمان بعد از عمل درد خود را از 1 تا 10 حدود نمره 0 تا 4 گزارش کرده اند که بسیار کم می باشد و همانطور که پیداست تعدادی از افراد دردی را تجربه نمی کنند.

معمولا کبودی بعد از جراحی بینی چه مدت برجای می ماند ؟

کبودی بعد از عمل بینی کمتر رایج است و در برخی از افراد نیز دیده نمی شود و در صورت مشاهده مقدار آن کم است. همچنین اگر دچار کبودی بعد از جراحی شدید این مشکل تا حداکثر یک هفته بعد از عمل از بین خواهد رفت. در صورتی که کبودی در ناحیه عمل شده بیش از این به طول انجامید یا مقدار آن بسیار زیاد بود با پزشک خود ارتباط برقرار کنید تا مشکل را پیدا و حل نماید.

روند تورم بعد از جراحی بینی

بعد از اینکه عمل شما به پایان میرسد بدیهی است که تورم را با مقادیر متفاوت در بینی و اطراف بینی هر فرد مشاهده نماییم. این امر بازخورد طبیعی بدن نسبت به جراحی می باشد ؛ زیرا بعد از رینوپلاستی به دلیل برش های ایجاد شده و تغییراتی که در بینی شما و ساختار آن رخ داده است بدن نیاز به ترمیم خود دارد. به همین دلیل بدن در حین ترمیم آسیب های بافتی مایعی را ترشح می کند که در زیر سطح پوست جمع آوری می شود و این موضوع سبب ایجاد ورم در ناحیه بینی ، زیر چشم ، گونه و غیره می گردد. پروسه کاهش و از بین رفتن تورم بعد از جراحی بینی از نظر زمانی نیز به شرح زیر می باشد :

 • چهار الی شش هفته بعد از پروسه : اوج مقدار تورم در بینی زیبا جو در همین دوره زمانی می باشد و بینی به طور کلی از اندازه طبیعی خود بزرگ تر به نظر میرسد. همچنین امکان دارد در این هفته ها تغییر رنگ و کبودی را نیز در ناحیه تورم نیز شاهد باشید که کاملا طبیعی است.
 • بعد از سه ماه : بعد از جراحی بینی در حدود یک الی سه ماه آینده تورم در بینی شما رو به کاهش میرود و بعد از گذشت ماه سوم مقدار این ورم ها در بینی و نواحی اطراف آن به حداقل خواهد رسید. این بازه زمانی با توجه به شرایط در هر فرد متفاوت و متغیر می باشد.
 • یکسال بعد از عمل بینی : در این دوره زمانی نیز شما همواره شاهد حداقل تورم به مقدار کمتر از سه ماه بعد از جراحی خواهید بود. شما تا ناپدید شدن کامل تورم نتیجه نهایی رینوپلاستی خود را مشاهده نخواهید کرد و در این دوره زمانی معمولا این اتفاق رخ می دهد. به همین دلیل دوره نقاهت بعد از جراحی بینی برای افراد حدود یکسال در نظر گرفته می شود و در تعداد معدودی امکان دارد که این دوره طولانی تر شود.

مزایای داشتن بینی استخوانی در جراحی بینی

داشتن این فرم بینی در عین نداشتن معایب ، مزایایی هم دارد ؛ برای مثال اگر بینی شما استخوانی باشد ، فرایند بهبودی شما کوتاه تر و راحت تر خواهد بود چرا که تورمی که درگیر آن خواهید شد به مراتب کمتر از افرادیست که بینی گوشتی دارد.

معایب این روش : هرچند شما دچار عدم تقارن و بی نظمی های کوچک و جزئی بینی بعد از رفع تورم ها نخواهید شد اما دقت داشته باشید که شما بیش از بقیه در معرض بد فرمی بینی به طوری که حالت فشرده یا غیر طبیعی داشته باشد ، قرار دارید.

جراحی بینی به روش گوشتی

 • مزایا این تکنیک : در صورتی که پوست بینی شما ضخیم باشد ، می تواند بخشی از بد فرمی ها یا ایرادات بسیار جزئی بعد از عمل را بپوشاند .همچنین ساختار بینی شما تغییرات زیادی را تجربه نخواهد کرد و تمرکز جراح بر نازک کردن قسمت های ضخیم و فرم دهی به آن است .
 • عیوب : برای جراح پلاستیک ، جراحی بینی با پوست بسیار ضخیم و کلفت می تواند بسیار چالشی باشد. ضخامت پوست بینی برخی بیماران به حدیست ، که تمامی اصلاح ها و تغییرات انجام شده در طی عمل را مخفی و پنهان می کنند. به علاوه ، هر چقدر بینی گوشتی تر و تپل تر باشد ، می تواند فشار و وزن بیشتری به نوک بینی اضافه کرده و آن را بیشتر به سمت پائین بکشد و اگر جراح بن این موارد را مد نظر نداشته باشد، ممکن است این عامل ضعیف شدن ساختار و ساختمان بینی شده و ان را بد فرم کرده و یا از بین ببرد. علاوه بر موارد گفته شده ، دوره ریکاوری این فرم بینی به دلیل اینکه ورم بیشتری خواهند داشت ، طولانی تر از بینی های استخوانی است .
 • راه حل برای مشکلات این تکنیک جراحی بینی : اگر با مطالعه موارد بالا نگران هستید که چطور میتوان از بروز عیوب جلوگیری کرد، باید گفت ، بهترین و مطمئن ترین راه ، انتخاب پزشک ماهر و زبردست می باشد که بتواند تمامی نکات و احتمالات و شرایط بیمار خود را در نظر گرفته و هوشمندانه ترین عملکرد را در طی جراحی بینی از خود نشان دهد.

جنسیت در جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یا رینوپلاستی برای اصلاح شکل و اندازه بینی انجام می ‌شود. این جراحی می ‌تواند در مردان و زنان انجام شود و تفاوتی در روش انجام آن بین جنسیت‌ها وجود ندارد. با این حال ، باید توجه داشت که برخی از موارد مانند ضخامت پوست و ساختار استخوانی بینی در مردان ممکن است باعث نیاز به روش ‌های خاصی در جراحی بینی شود. به همین دلیل ، ممکن است پزشک قبل از انجام جراحی ، بررسی‌هایی از جمله تصاویر رادیولوژیک و بررسی‌های جسمانی دقیق ‌تری را برای مردان توصیه کند.

دلیل محبوبیت جراحی بینی گوشتی در میان مردان ؟

جراحی بینی گوشتی یا جراحی رینوپلاستی به دلایل مختلفی می ‌تواند در میان مردان محبوب باشد. برخی از دلایل محبوبیت این جراحی عبارتند از :

 • بهبود ظاهر : برای بسیاری از مردان ، ظاهر بینی مهم است و ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس شود. جراحی بینی گوشتی می ‌تواند بهبود ظاهر بینی و افزایش اعتماد به نفس کمک کند.
 • بهبود عملکرد : برخی از مردان ممکن است به دلیل مشکلات تنفسی مرتبط با بینی ، مانند بینی بسته یا بینی کوچک ، مشکلاتی در عملکرد داشته باشند. جراحی بینی گوشتی می ‌تواند بهبود عملکرد تنفسی و بهبود کیفیت زندگی کمک کند.
 • رفع عوارض جانبی : برخی از مردان ممکن است به دلیل بینی گوشتی ، مشکلاتی مانند سردرد ، خستگی و درد در ناحیه بینی داشته باشند. جراحی بینی گوشتی می ‌تواند این عوارض جانبی را رفع کند.

در کل ، جراحی بینی گوشتی می ‌تواند به مردان کمک کند تا بهبود ظاهر ، عملکرد و کیفیت زندگی خود دست یابند. با این حال ، همیشه قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

باید ها و نباید های تغذیه بعد از جراحی بینی ؟

باید ها :
 • مصرف مواد غذایی با ارزش غذایی بالا مانند میوه ها و سبزیجات تازه ، محصولات لبنی ضروری است.
 • مصرف غذاهای پر پروتئین مانند گوشت سفید ، ماهی ، تخم مرغ و لوبیا می‌ توانند به بازسازی سریع ‌تر و بهبود پس از جراحی کمک کنند.
 • آب معمولی یا مایعاتی مانند آب میوه ‌ها ، نوشیدنی ‌ها و سوپ‌ های غلیظ برای حفظ هیدراتاسیون و جبران مایعات از دست رفته نیز حائز اهمیت است.
نباید ها :
 • مصرف غذاهای چرب و سنگین مانند غذاهای چربی دار ، فست فودها و تنقلات به بازسازی بدن و بهبودی پس از جراحی نیافتاده می ‌شود.
 • مصرف مواد محرک مانند قهوه ، مشروبات الکلی و سیگار باید از آن‌ها خودداری کنید ، زیرا ممکن است تأخیر در بهبودی و ایجاد مشکلات عوارضی داشته باشد.
 • فعالیت ‌های جسمانی سنگین و وزن برداری باید در معرض خطر تأثیر داشته باشد ، بنابراین تا اطلاع ثانوی از انجام آن‌ها خودداری کنید.
توصیه می ‌شود در هر صورت با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا نیازهای تغذیه ‌ای شما ممکن است بسته به شرایط شخصی شما تغییر کند.

بهترین سن برای جراحی بینی ؟

در واقع ، بهترین سن برای جراحی بینی ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند سن ، سلامت کلی ، نقشه یکنواخت رشد شما و هدف از جراحی بستگی دارد. در بسیاری از موارد ، معمولاً پزشکان متخصص زبان زد می ‌کنند که بیمار در سن بالای 15 یا 16 سال حداقل باید منتظر باشند تا تکمیل رشد بینی قبل از اقدام به جراحی. اما این مورد می ‌تواند با توصیه پزشک و وضعیت خاص شما متفاوت باشد. بهتر است با یک جراح پلاستیک معتبر مشورت کنید تا بهترین تصمیم را برای شما بگیرید.

آیا جراحی بینی در خانم ها و آقایان متفاوت است ؟

بله ، جراحی بینی در زنان و مردان ممکن است متفاوت باشد. این تفاوت ‌ها معمولا به عوامل زیبایی و ترجیحات جنسی مربوط می ‌شوند. در زیر تعدادی از تفاوت‌ های متداول در جراحی بینی زنان و مردان را بررسی می ‌کنیم :

 • اندازه و شکل بینی : زنان معمولا به دنبال بینی ‌های نرم و زیبا با منحنی ‌های ملایم هستند ، در حالی که مردان به دنبال بینی ‌های متمرکز و معمولا با نوک بینی کوچک ‌تر هستند.
 • عرض بینی : مردان معمولا بینی ‌های عریض ‌تر دارند ، در حالی که زنان ترجیح به داشتن بینی ‌های با عرض کمتر دارند.
 • تناسب با چهره : جراحان تلاش می ‌کنند که شکل بینی با چهره بیمار تطابق داشته باشد. این تطابق در زنان و مردان ممکن است متفاوت باشد.
 • دسته ‌بندی بینی : ممکن است در جراحی بینی زنان و مردان دسته‌ بندی متفاوتی انجام شود. برای مردان ، اصلاح ‌هایی برای افزایش زاویه نازکی (زاویه بین بینی و لبه بینی) معمول است.
 • نوک بینی : در جراحی بینی مردان ، تمرکز بیشتری معمولا بر روی نوک بینی قرار دارد. در زنان ، تمرکز بر روی نسبت عمومی بین اجزای بینی و چهره معمولا بیشتر است.

به هر حال ، همه این تفاوت ‌ها بستگی به ترجیحات فردی و سبک زندگی دارند. مهم‌ترین نکته این است که پیش از جراحی بینی ، شما با یک جراح تجمیلی متخصص مشوره کنید تا نیازهای شما شناسایی شود و بر اساس آن برنامه‌ ریزی شود.

تکنولولژی چه اثراتی در جراحی بینی داشته است ؟

تکنولوژی باعث بهبود عملکرد و نتایج جراحی بینی شده است. تاثیرات اصلی تکنولوژی در جراحی بینی شامل موارد زیر می ‌شوند :

 • تصویر برداری پیشرفته : دسترسی به دستگاه‌ های تصویربرداری پیشرفته مانند دستگاه‌ های CT اسکن و MRI به جراحان امکان می ‌دهد تا قبل از جراحی تصاویر دقیقی از بینی بیماران را بدست آورند. این اطلاعات به جراحان کمک می ‌کند تا برنامه‌ریزی دقیق ‌تری برای جراحی انجام دهند.
 • روش ‌های جراحی با رایانه : جراحان از روش‌ های جراحی با رایانه استفاده می ‌کنند تا بهبود دقت و کنترل در هنگام انجام جراحی داشته باشند. این روش ‌ها به جراحان این امکان را می ‌دهند که با دقت بالا تغییرات مطلوب در شکل بینی را ایجاد کنند.
 • مدل سازی سه بعدی : جراحان می ‌توانند با استفاده از مدل ‌سازی سه بعدی کامپیوتری از بینی بیمار ، نتایج ممکن جراحی را پیش ‌بینی کرده و از طریق شبیه‌ سازی ‌های مختلف بهترین تغییرات را اعمال کنند.
 • تکنیک‌های لیزر : استفاده از لیزر در جراحی بینی می ‌تواند به مراحل بهبودی سریع ‌تر و کاهش خونریزی و علائم تورم کمک کند.
 • بیهوشی پیشرفته : تکنولوژی در زمینه بیهوشی نیز پیشرفت‌ های زیادی کرده است. این به معنای کاهش عوارض بیهوشی و بهبود ایمنی بیماران است.

همه این تکنولوژی ‌ها به جراحان امکان می ‌دهند که نتایج بهتری در جراحی بینی ارائه دهند و خطرات و عوارض را کاهش دهند. با این حال ، انتخاب جراح ماهر و مطمئنی همچنان اهمیت دارد تا نتایج مطلوب حاصل شود.

سوالات متداول و پر تکرار در رابطه با جراحی بینی

آیا مناسب برای جراحی بینی هستم؟

مناسب بودن برای جراحی بینی بستگی به بسیاری از عوامل دارد که شامل وضعیت سلامت، توقعات، و سن شما می‌شود. برای اطمینان از مناسبی، مشاوره با جراح پلاستیک توصیه می‌شود.

چه نتایجی انتظار داشته باشم؟

نتایج جراحی بینی بستگی به اهداف شما و ویژگی‌های فیزیکی شما دارد. مشاوره با جراح پلاستیک به شناخت دقیقتر انتظارات شما کمک خواهد کرد.

چقدر طول می‌کشد تا به نتیجه نهایی برسم؟

نتایج نهایی جراحی بینی ممکن است چند ماه تا یکسال طول بکشد.

چقدر درد خواهم داشت؟

مقدار درد پس از جراحی بینی متفاوت است، اما معمولاً مدیریت پزشکی مناسب می‌تواند به کاهش آن کمک کند.

آیا برای جراحی بینی نیاز به بستری شدن دارم؟

بله، بستگی به پیچیدگی جراحی دارد. برخی از جراحی‌های بینی نیاز به بستری شدن دارند، اما در موارد بسیاری، جراحی بینی که به صورت Outpatientانجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان برای یک شب یا بیشتر ندارید.

آیا برخی از فعالیت‌ها باید بعد از جراحی متوقف شود؟

بله، برخی از فعالیت‌ها باید بعد از جراحی بینی متوقف شوند تا از بهبود سریع‌تر و بهبود نتیجه‌ها حمایت شود. این فعالیت‌ها ممکن است شامل ورزش‌های سنگین، خوردن غذاهای خاص، و لمس ناحیه بینی باشند. پزشک شما راهنمایی دقیقی در این زمینه ارائه خواهد کرد.

آیا جراحی بینی در آینده نیاز به تصحیح دارد؟

خیر در اکثر مواقع نیاز به تصحیح در آینده ندارد، اما در برخی موارد ممکن است نیاز به تصحیح کوچک باشد.


برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید