جراحی بینی از جمله محبوب ترین جراحی های زیبایی است که با اصلاح وضعیت استخوان ها و غضروف ها ، نواقصی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند برطرف نموده و بدین ترتیب نه تنها ظاهر خود بینی بلکه کل چهره را بهبود می بخشد.جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی روشی بسیار موثر و کم خطر برای افرادی است که از ظاهر و اندازه بینی خود ناراضی بوده و خواستار اصلاح این موارد هستند. چنانچه این جراحی زیبایی ، توسط پزشکی متبحر و مجرب انجام شود نتایج درخشانی به همراه دارد و با بهبود توازن اجزای صورت، موجب افزایش اعتماد به نفس افراد می شود. در ادامه دکتر مهدی بنایی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی در ارومیه اطلاعات فوق العاده ای از این پروسه زیبایی ارائه می دهد.

جراحی بینی

رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی به دو دسته جراحی درمانی بینی و جراحی زیبایی بینی تبدیل می شود. افرادی که کاندیدای عمل زیبایی بینی با هدف زیبایی هستند ، در واقع درخواست انجام رینوپلاستی را دارند. به عبارتی دیگر رینوپلاستی همان جراحی زیبایی بینی است. انواع مدل های رینوپلاستی شامل موارد زیر است:

چگونگی روند جراحی بینی :

طبق میزان تغییرات درخواستی فرد متقاضی ، دکتر با استفاده از تکنیک های باز یا بسته پروسه را انجام می دهد. همانطور که گفته شد ، جراحی باز با ایجاد برش های بر روی پوست و زیر کلوملا انجام می شود که عمدتا در مواردی که جزئیات بیشتر و پیچدگی را شامل می شود مورد استفاده جراح قرار می گیرد. در تکنیک بسته برش ها تماما در داخل سوراخ های بینی واقع می شود و به طور کلی جهت جراحی های بدون پیچدگی و نیازمند گستره دید کمتر مورد استفاده واقع می گردد. در هر دو روند هیچگونه جای اسکار و بخیه ای بعد از اتمام دوره ریکاوری بر جای نخواهد ماند.

در جلسه مشاوره که با دکتر انتخابی خود دارید. وی ابتدا تمام درخواست های شما و انتظارات عقلانی شما را می شنود. بعد از آن پزشک معاینات اولیه را انجام می دهد. طبق این بررسی های اولیه میزان موفقیت و نتیجه نهایی را با فرد زیبا جو در میان می گذارد و به او می گوید که تا چه مقدار انتظار واقع گرایانه ای از روند دارد و یا در اشتباه به سر می برد. زیرا امروزه بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن شرایط جسمانی خود توقع تبدیل شدن به آن چیزی را دارند که در عکس ها و فیلم های تلویزیونی مشاهده کرده اند.

عمدتا به این سوال می رسند که چرا من شبیه عکس نشدم؟ این از بزرگترین اشتباهاتی است که در روند جراحی های زیبایی به فراوانی رخ می دهد. برخی از دکتر ها بدون در نظر گرفتن سلیقه و خواست بیمار و تنها با در نظر داشتن منافع مالی خویش دست به رینوپلاستی می زنند و در پایان با اعتراض فرد متقاضی رو به رو خواهند شد. زیرا در جلسه مشاوره اولیه به بیمار گفته نشده است که طبق شرایط جسمانی و نوع بینی که برای هر شخص منحصر به فرد می باشد و هیچ دو نفری وجود ندارد که شبیه به دیگری باشد. در نتیجه کاملا طبیعی است که نتیجه جراحی بینی نیز برای همگان متفاوت باشد.

کاندیدای مناسب جراحـی بینی

هدف بیشتر افراد از انجام این عمل جراحی ، تغییر شکل بینی بوده و درصد بسیار کمتری هستند که با هدف رفع آسیب دیدگی های قبلی و نقوص ساختاری به جراحان بینی مراجعه می نماید.

ما در ذیل به شرایطی که افراد را به کاندیدای مناسبی از این عمل جراحی مبدل می سازد اشاره نموده ایم:

 • افرادی که ایرادات بینی شان واقعی بوده و به علت ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس ، از بینی بدون ایرادشان ایرادگیری نمی کنند؛ این افراد حتی بعد از انجام پروسه عمل و با وجود موفقیت آمیز بودن نتیجه نیز ممکن است از بینی خود ایراد بگیرند.
 • اشخاصی که هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی سالم بوده و در شرایط مطلوبی به سر می برند.
 • افرادی که از ریسک ها و خطرات این عمل جراحی درک صحیحی دارند.
 • اشخاصی که نوع بینی خود را می شناسند و کاملاً بر این موضوع واقف هستند که جراحی بینی شبیه به عکس ، خمیر بازی نیست که مدلی را به جراح بینی نشان داده و عین همان را تحویل بگیرند. از همین رو از پزشک خود انتظارات منطقی دارند؛ بینی عضو حساسی است که در هر فرد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که این ویژگی های موجب ایجاد محدودیت هایی در فرم دهی بینی می شوند.
 • متقاضیان هزینه جراحی بینی اعم از هزینه بیمارستان، داروها، آزمایشات، عکسبرداری ها و دستمزد جراح بینی را پرداخت می کنند.
 • اشخاصی که توقعات مشخصی از فرآیند عمل دارند و قادر هستند این توقعات را به طور شفاف با پزشک خود در میان بگذارند.
 • افرادی که به مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل اعتیاد ندارند.
 • خانم هایی که باردار نبوده و در دوران شیردهی قرار ندارند.

جراحی بینی

افرادی که ایده آل گرا و کمال طلب نیستند

نکته ای که افراد باید در رابطه با جراحی بینی بدانند این است که جراحان بینی به هیچ وجه وعده یک بینی بی نقص مطلق را به افراد نمی دهند زیرا جراحی موجب بهبود نسبی بینی می شود.

در برخی موارد با افرادی مواجه می شویم که همه تغییرات مثبت بینی و نتایج درخشان آن را نادیده گرفته و به نقص کوچکی که دیگران با دقت زیاد نیز به آن پی نمی برند چسبیده ، کام خود و جراح شان را تلخ می کنند. بدیهی است که جراحی زیبایی بینی به هیچ عنوان برای چنین اشخاصی مناسب نیست.

انواع تکنیک های جراحی بینی :

رینوپلاستی عمدتا در راستای درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین میزان افراد متقاضی در عصر حاضر ، جهت زیبایی از این پروسه بهره می برند و یا با در نظر گرفتن روند درمانی همزمان درخواست انجام جراحی زیبایی را نیز از جراح دارند. خوب است بدانید که این فرآیند با استفاده از دو روش انجام می شود. روش باز و بسته.

متد باز : در این متد برش ها در زیر بینی مابین دو حفره آن زر کلوملا ایجاد می شود. بعد جراح با استفاده از ابزار پزشکی موجود در اتاق عمل ، پوست را از روی استخوان و غضروف بلند می کند. در نتیجه بیشترین دسترسی را به آناتومی داخلی بینی دارد و به راحتی می تواند تغییرات خواسته شده را اعمال کند.

متد بسته : در این روند برش ها در حفره های بینی ایجاد می شود. عمدتا از این متد جهت انجام اصلاحات کمتر استفاده می شود. زیرا به علت محل برش ها میزان وضوح دید کمتر خواهد بود در نتیجه نمی توان تغییرات جزئی را اعمال کرد.

انواع بینی

بینی افراد را با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می نمایند که در ذیل توضیحات مختصری را در این رابطه ارائه داده ایم:

 1. بینی استخوانی : ساختمان این نوع بینی متشکل است از ساختار غضروفی-استخوانی مستحکم، پوست نازک و بافت های چربی زیرپوستی که تمامی این ویژگی ها موجب می شود فرم دهی این نوع بینی راحت از بینی گوشتی بوده و در بیشتر موارد با نتایج درخشان تری همراه باشد.
 2. بینی گوشتی : ویژگی های این نوع بینی دقیقاً برعکس بینی استخوانی است. بدین معنی که پوست آن ضخیم، میزان بافت های زیرپوستی آن زیاد و ساختار غضروفی-استخوانی آن از استحکام کمی برخوردار می باشد. تمامی این ویژگی ها جراحـی بینی را برای متخصص گوش و حلق و بینی سخت کرده و موجب می شوند تا نتوان بینی گوشتی را به فرم فانتزی که یکی از انواع فرم های بینی بعد از جراحـی می باشد شکل داد.

بهترین کاربردهای رینوپلاستی :

روند تغییر فرم بینی برای فرد یکسری مزیت را به همراه دارد که بهتر است ابتدا با تمامی مزایا آشنا شوید سپس کاندید جراحی بینی شوید. در ادامه لیستی از کاربردهای این روش زیبایی و درمانی را در اختیار شما قرار می دهیم. عبارتند از :

 • افزایش و کاهش سایز بینی
 • بهبود نواقص در ظاهر دماغ
 • برطرف شدن کج بودن بینی
 • ایجاد تناسب با دیگر اعضا صورت
 • بهبود انحراف بینی
 • جمع کردن پره ها و کوچک کردن حفره ها
 • بهتر شدن زاویه بینی با لب
 • درمان ایرادات تنفسی

جراحی بینی

ایراداتی که طی جراحی بینی با هدف زیبایی برطرف می شود !

از جمله نواقص و ایرادات ظاهری بینی که با جراحی قابل رفع هستند عبارتنداز :

 • وجود قوز بر روی قسمت پل بینی
 • پهن بودن یا بزرگ بودن بیش از اندازه بینی
 • افتادگی نوک بینی یا در اصطلاح عقابی بودن بینی
 • زیادی سربالا بودن نوک یا در اصطلاح خوکی بودن بینی
 • بیش از اندازه بزرگ یا کوچک بودن سوراخ های بینی
 • کوچک بودن بیش از حد بینی در قیاس با دیگر اجزای صورت
 • نامتقارن یا تا به تا بودن سوراخ های بینی
 • کج بودن یا انحراف ظاهری بینی و غیره.

جراحی بینی

جراحی بینی با هدف درمانی

لازم به ذکر است که این جراحی علاوه بر رفع مشکلاتی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند، همچنین موجب برطرف شدن و درمان مشکلاتی که عملکرد بینی و به دنبال آن تنفس فرد را با مشکل مواجه کرده اند نیز می شود. از جمله این مشکلات می توان به انحراف و پولیپ بینی اشاره کرد.

فیلم جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای ساختاری شبیه به یک هرم می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک تری در مقایسه با بینی های گوشتی می باشند و در مقایسه با بینی های گوشتی، از انعطاف پذیری بیشتری برخوردارند. بنابراین تغییر شکل دادن بینی های استخوانی برای جراح، آسان تر بوده و نتایج نهایی جراحی این نوع بینی ها اغلب بهتر است. یک جراح خوب می تواند با جراحی مشکلات بینی را رفع نماید. در جراحی بینی استخوانی در ارومیه ، جراح بر روی پل بینی تمرکز می نماید. نوع و انعطاف پذیری پوست، نقش مهمی در جراحی دارند. بر حسب نوع بینی، جراح می تواند غضروف را کاهش یا افزایش دهد.

درجه کشش پوست فاکتور مهم دیگری است که باید در عمل مد نظر قرار داده شود، در حالی که در بینی های گوشتی ، کشش پوست چندان زیاد ندارند و بر میزان نتیجه بدست آمده از جراحی بینی گوشتی در ارومیه تاثیر کمتری را بر جای می گذارد. بنابراین اگر بینی شما گوشتی است و قصد انجام عمل زیبایی خود را دارید، بهتر است یک جراح بسیار مجرب و ماهر را بیابید.

جراحی بینی

عمل زیبایی بینی با فرم فانتزی

 • در فرم فانتزی ، قوس زیادی روی بینی ایجاد می شود.
 • نوک بینی به اندازه 105 درجه زاویه می گیرد. (نوک بینی خیلی سربالا می شود.)
 • پهنا و ارتفاع بینی بسیار کوچک می شود.
 • حفره های بینی بسیار کوچک خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی برای افرادی که صورت های کوچکی دارند و جنس بینی شان استخوانی است ، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که متقاضیانی با بینی گوشتی ، نمی توانند بینی خود را به حالت فانتزی عمل کنند.

عمل زیبایی بینی با فرم نیمه فانتزی

 • در فرم نیمه فانتزی نیر قوس روی بینی ایجاد می شود ، اما مقدار قوس طبیعی تر از فرم بینی فانتزی است.
 • در این فرم ارتفاع ، طول و پهنای بینی کمی کمتری از فرم فانتزی کوچک می شود.
 • حفره های بینی نیز کمی کمتر از فرم بینی فانتزی کوچک خواهند شد.
 • نوک بینی ممکن است در زاویه 95 درجه یا 105 درجه قرار گیرد.

عمل زیبایی بینی با فرم طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، تنها ایرادات بینی رفع می شود. از این رو هیچگونه قوسی در آن ایجاد نمی شود. این فرم بینی برای افرادی که به صورت نچرال علاقه مند هستند ، بسیار مفید است. به نوعی با عمل زیبایی بینی با فرم طبیعی می توانید به بهترین خودتان درآیید. همچنین افرادی گه بینی گوشتی دارند یا سایز بینی آن ها خیلی بزرگ است ، می تواند گزینه مناسبی باشد.

چگونه می توان قوز بینی را درمان کرد؟

رایج ترین روش برای برداشتن قوز بینی استخوان برداری (اوستئوتوم) نام دارد. اوستئوتوم یک قلم جراحی شبیه به ابزاری برای برش دادن استخوان است که در زیر پوست وارد می شود و به آرامی قوز اضافی بینی را برش می دهد. وقتی قوز بینی کاهش پیدا کرد، کل انحنای بینی با یک فیلر پزشکی اصلاح می شود.

پل بینی پهن

یکی از بارزترین مشکلات بینی، پهن بودن پل بینی خصوصاً از نمای جلو می باشد. این پهنای نامطلوب، معمولاً توسط تکنیکی به نام اوستئوتومی قابل درمان می باشد. این روش شامل ایجاد شکستگی های قابل کنترل در بینی و کشیدن بینی به موقعیت رو به داخل و خلق یک بینی باریک می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی :

 • برای داشتن بهترین روند عمل بینی باید در پروسه انتخاب بهترین جراح بینی دقت بسیار داشته باشید. زیرا اهمیت به این مورد می تواند شما را از تمامی نواقص و ایرادات احتمالی مصون بدارد.
 • بهتر است که تمامی تست های درخواست شده دکتر خوب عمل بینی را در تاریخ مقرر به پزشک تحویل دهید.
 • جهت کاهش استرس و اضطراب از نحوه رینوپلاستی باید در جلسه مشاوره شرکت کنید. با مطرح کردن تمامی ابهامات ذهنی خود می توانید با تمام روند آشنا شوید و در نهایت استرس شما کاهش یابد.
 • بهتر است که تمامی سوابق پزشکی خود را به دکتر خوب عمل بینی در ارومیه اطلاع دهید.
 • 14 روز بیش از روند بهتر است که از استعمال نیکوتین پرهیز کنید.
 • بدیهی است که استفاده از داروهای رقیق کننده خون را هفت الی ده روز قبل از جراحی بینی باید کنار بگذارید.
 • شب قبل از رینوپلاستی بهتر است که شام سبک میل کنید.
 • یک روز مانده به عمل بینی باید استحمام کنید و در روز مشخص شده با صورتی عاری از مواد آرایشی و مردان با چهره ای اصلاح شده به اتاق عمل بروند.
 • در روز جراحی بهتر است که لباسی با یقه آزاد بر تن داشته باشید که در زمان تعویض کمترین بازخورد را با سر و صورت شما داشته باشد.

اوستئوتومی چگونه انجام می شود؟

اوستئوتومی، با یک قلم پزشکی به نام اوستئوتومی انجام می شود. با استفاده از این ابزار برش های قابل کنترلی در استخوان بینی ایجاد می شود تا قابلیت تحرک کافی برای تغییر موقعیت در آن فراهم شود. اوستئوتومی معمولاً بعد از برداشتن قوز بینی انجام می شود، حتی اگر قوز بینی قبل از جراحي پهن به نظر نرسد.

جراحی بینی کج

یکی از دشوارترین موارد در حین جراحی صاف کردن بینی کج می باشد. فاکتورهای متعددی در این جراحی دخیل بوده و آن را به یک جراحی چالش برانگیز تبدیل می نماید.

اولین فاکتور این است که گاهی استخوان به موقعیت قبل از جراحی خود بازمی گردد. دومین فاکتور قرار دادن بینی کج در یک ساختار نامتقارن است. این به معنی دشوار بودن یافتن خط مستقیم برای قرار دادن بینی جدید در آن موقعیت می باشد.

جراحی بینی چگونه می تواند بینی کج را درمان کند؟

در بسیاری از موارد فرآیند های تغییر فرم بینی ، تنها برای بهبود شکل ظاهری بینی و تقارن صورت انجام نمی شود. یک بینی کج نه تنها بر روی تقارن صورت تاثیرمی گذارد، بلکه می تواند باعث بروز بسیاری از مشکلات تنفسی شود.

برای درمان بینی کج آیتم های زیر باید در نظر گرفته شود:

 1. اگر شما جراحی بيني را برای درمان انسداد مجاری عبور هوا در بيني یا بازیابی عملکرد نرمال تنفس انجام می دهید، این جراحی سپتورینوپلاستی نامیده می شود.
 2. اگر می خواهید جراحی بيني را برای درمان مشکلات فوق و در عین حال کوچک کردن بيني خود انجام دهید، این جراحی دشوارتر خواهد بود.
 3. جراحی بینی را می توان برای درمان انحراف های مادرزادی در بینی و نیز انحراف های ناشی از آسیب دیدگی مثل بینی شکسته انجام داد.
 4. یک بینی کج می تواند در اثر اختلالات رشدی ایجاد شود که در طول دوران کودکی و بزرگسالی تداوم داشته است.

عمل بینی استخوانی را می توان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. تکنیک های مختلفی برای کاهش پهنای استخوان بینی وجود دارد. رایج ترین روش برش استخوان های جانبی و حرکت دادن آن ها به سمت داخل بینی می باشد. شما باید حداقل به مدت 1 تا 3 هفته بعد از جراحی، از اسپلینت بيني استفاده کنید. کبودی و تورم معمولاً یک هفته بعد از جراحی ماندگار است. زمان ریکاوری بر حسب ویژگی های جراحـی بين 1 تا 2 هفته متغیر بوده و نتایج جراحـی در حدود 1 تا 3 ماه بعد از جراحی نمایان می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

دو عامل در دستیابی به بهترین نتیجه از تغییر فرم در بینی تاثیر بسیار زیادی دارند؛ یکی انتخاب مجرب ترین و دکتر خوب عمل بینی در ارومیه است. دیگری رعایت مراقبت های پس از آن است. هرچند که دکتر مهدی بنائی ، بهترین جراح بینی ارومیه  پیش از جراحی و در جلسه مشاوره ای که برای تان ترتیب می بینند تمام این نکات و دستورالعمل ها را خدمت تان توضیح خواهند داد ولی ما نیز به دلیل میزان اهمیت این مراقبت ها در رضایت بخش بودن نتیجه، تعدادی از آن ها را در ذیل آورده ایم.

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی

 • به هیچ عنوان به مدت 4 ساعت بعد از جراحی چیزی نخورید و نیاشامید حتی آب
 • بعد از 4 ساعت شما فقط مجاز به نوشیدن مقدار کمی آب یا آبمیوه طبیعی و تازه هستید.
 • اغلب بیماران در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند همان روز از بیمارستان یا کلینیک ترخیص می شوند؛ لازم است تا شخصی شما را در روز جراحی همراهی کرده و پس از ترخیص به منزل برساند. زیرا شما به مدت چند روز تحت تاثیر ماده بیهوشی هستید و قادر به رانندگی نخواهید بود.
 • توصیه دکتر مهدی بنائی بهترین جراح بینی در ارومیه به بیماران خود این است که در روزهای ابتدایی که بینی هنوز به خوبی در موقعیت جدید خود ثابت نشده است اقدام به خوردن مواد غذایی سفت همچون هویج نکرده و در عوض غذاهای نرم و آبکی همچون سوپ میل نمایند؛ برای اینکه غذاهای سفت به خوبی هضم شوند نیاز است تا به میزان زیاد جویده شوند. از آنجایی که طی عمل جویدن فک بالا که به بینی متصل است به شدت تکان می خورد امکان تشدید تورم و تحت تاثیر قرار گرفتن فرم بینی وجود خواهد داشت.
 • بروز مقداری تورم، کبودی و التهاب که میزان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد امری بسیار طبیعی است.
 • کبودی معمولاً طی 2 هفته به طور کامل فروکش می کند که برای کاهش هرچه سریع تر آن می توانید از کرم آرنیکا استفاده کرده، آب کرفس و آب آناناس بنوشید.
 • برای ایجاد تسریع در روند فروکش کردن تورم به مدت 3 روز و هر نیم ساعت یکبار، هر بار به مدت 15 دقیقه بر روی بینی تان کمپرس سرد قرار داده و در 3 روز بعدی همین کار را با کمپرس گرم انجام دهید.
 • از استراحت مطلق بیشتر از 24 ساعت اولیه، خودداری نمایید زیرا موجب لخته شدن خون در پاها و بروز یبوست در شما می شود.
 • سرتان را به سمت پایین خم نکنید.
 • برای حداقل 2 ماه بعد از جراحی بینی از عینک استفاده نکرده، نوشیدنی های حاوی الکل، دخانیات و داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • حتماً طبق آموزش های داده شده بر روی بینی تان چسب بزنید ؛ بدین ترتیب دچار هیچ گونه عارضه ای نخواهید شد.

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است. رینوپلاسنتی روشی ایمن و کم تهاجم است که عمدتا بدون محدودیت برای تمامی افراد مورد انجام قرار می گیرد. بدن به اعمال هر نوع تغییر در روند جراحی واکنش نشان می دهد که به نام عارضه های عمل بینی شناخته می شود. عوارض رینوپلاستی به دو نوع تقسیم می شود که یکی اجتناب ناپذیر و دیگری احتمالی است. در وضعیت اجتناب ناپذیر بی شک فرد پس از اتمام پروسه شاهد کبودی ، تورم و التهاب می باشد که تمامی این موارد از قبیل عارضه های اجتناب ناپذیر جراحی بینی به شمار می آید.

اما اگر این روند را به دکتر کم تجربه ای بسپارید احتمال دارد که پیامدهای ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد که در برخی موارد فرد را مجبور به جراحی ترمیمی بینی می کند و در دیگر حالت ها راهی برای جبران این عوارض وجود ندارد. در نتیجه بهتر است در انتخاب جراح بینی بیشترین دقت را به خرج دهید و از سوی دیگر تمامی موارد ذکر شده در مراقبت های بعد از جراحی بینی را بایستی کاملا اصولی و دقیق رعایت کنید که موجب بروز هرگونه عارضه ای نشوید.

ورزش و جراحی بینی

در مراقبت های بعد از عمل بینی بسیاری این پرسش را مطرح می کنند که آیا می توانند بعد از اینکه فرم بینی را تغییر داده اند به ورزش بپردازند ؟ به طور معمول بعد از دوره نقاهت که برای هر فرد مراجعه کننده ای بازه های متفاوتی را در بر می گیرد فرد می تواند از ورزش های سبک مانند پیاده روی و شنا فعالیت های ورزشی خود را شروع کند. اما به یاد داشته باشید اگر شما بدنساز هستید یا فعال ورزشی در زمینه های فوتبال و بسکتبال و غیره می باشید که احتمال برخورد ضربه به صورت شما بیشتر است بهتر است تا بهبودی کامل از انجام این فعالیت ها خودداری کنید.

بارداری و جراحی بینی

یکی از مهمترین آزمایش های مورد نیاز برای قبل از جراحی بینی ، تست خون است که بهترین جراح بینی ارومیه جهت اطمینان خاطر از صحت سلامت برای فرد مراجعه کننده درخواست می شود. برای بانوان به ویژه این آزمایش از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا بهتر است که بانوان برای عمل کردن بینی در دوره بارداری نباشند. رینوپلاستی روندی ایمن و بدون تهاجم است که برای عموم مردم قابل انجام خواهد بود اما برای اینکه فرد در اتاق عمل درد و نارضایتی را تجربه نکند جراح بینی از مواد بیهوشی یا بی حسی استفاده می کند.

این ماده می تواند سلامت جنین و مادر را به خطر بیاندازد. بدین ترتیب بهتر است که خانم ها تا زایمان به خود فرصت دهند و بعد از آن اقدامات لازم را برای جراحی بینی را از سر بگیرند. دقت داشته باشید که برخی مواقع به دلیل مشکلات تنفسی ممکن است که پزشک این اجازه را به مادر بدهد که در دوره بارداری عمل بینی را انجام دهد. برای هر فرد به نسبت وضعیت و آناتومی فرد همانطور که نتایج متفاوت خواهد بود میزان عارضه و مدت زمان درمان نیز متغیر است به همین دلیل ممکن است که بهترین دکتر عمل بینی در ارومیه با توجه به وضعیت بیمار و مشکل حاد تنفسی اجازه انجام عمل کردن بینی را بدهد.

هزینه جراحی بینی در ارومیه

بی شک هر زمان خواستار انجام روند خاصی باشید در خواست اطلاع از هزینه نهایی را خواهید داشت. اما برای اطلاع دقیق از رنج قیمت عمل بینی باید یکسری فاکتورهای لازم را مد نظر قرار داد و با توجه به آن ها می توان رنج نهایی را تعیین کرد. آناتومی بینی اشخاص با یکدیگر متفاوت است و میزان ایرادات ظاهری نیز به همین شکل می باشد. بدین ترتیب نمی توان نرخ کلی را برای این روند درمانی و زیبایی به شما عزیزان ارائه داد. برای دریافت اطلاعات دقیق در ارتباط با هزینه جراحی بینی بهتر است که به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.