از جمله چالش برانگیزترین جراحی های زیبایی صورت در جهان می توان به جراحی بینی اشاره کرد. خیلی نادر است که فردی با یک بینی بی عیب و نقص متولد شود. بیشتر افراد حس می کنند که بینی شان نسبت به سایر اجزای صورت آن ها خیلی بزرگتر یا کوچک تر است و به طور کلی با شکل فیزیکی صورت آن ها تناسب ندارد. تغییر فرم بینی توسط جراح بینی انجام می شود. از این رو بهتر است قبل از انجام این پروسیجر ، در انتخاب پزشک متبحر دقت داشته باشید. چرا که در واقع جراح زیبایی بینی نتیجه فرم زیبایی بینی و حفظ عملکرد آن را رقم می زند. در ادامه دکتر مهدی بنائی متخصص گوش ، حلق و بینی ، نکاتی را بیان می کند که با توجه به آن ها بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

بهترین جراح بینی ارومیه + دکتر مهدی بنایی

ویژگی های بهترین جراح بینی ارومیه

هرچند که نوع بینی و میزان ایرادات موجود در آن نقش بسزایی را در نتیجه به دست آمده از این عمل جراحی ایفا می کند ، اما دستیابی یا عدم دستیابی به نتایج رضایت بخش از فرآیند تغییر فرم بینی تا حد بسیار زیادی وابسته به میزان مهارت و تخصص جراح است.

یک جـراح بینی ماهر می داند که لازمه دستیابی به نتایج درخشان، قرار دادن علم و هنر در کنار یکدیگر است. او برای دستیابی به نتایج طبیعی از تکنیک های ایجاد برش و تکنولوژی بهره می گیرد. همچنین یک پزشک خوب از آناتومی صورت درک کاملی داشته و از این شناخت و درک به منظور رسیدن به مطلوب ترین نتایج از عمل جراحی بر روی بینی و صورت استفاده می نماید.

بهترین جراحان بینی با بیمار خود در طی جلسه مشاوره در رابطه با انتظارات از نتیجه نهایی و همچنین تغییرات مورد نیاز در بینی صحبت می نمایند. آن ها از بینی و صورت یک ارزیابی کلی انجام داده و بدین ترتیب بهترین نتیجه را برای ارتقا زیبایی و عملکرد تنفسی بیمار فراهم می آورند.

در صورتی که قصد انجام جراحی در ارومیه را دارید فرم زیر را پر کنید. با شما تماس می گیریم

فرم تماس (1)

دیگر ویژگی های جراح بینی خوب

 • با وجدان بودن

با وجدان بودن یکی از ویژگی ها و خصیصه های بارز یک جراح بيني خوب می باشد. اولویت جراحان بینی با وجدان ، به دنبال نداشتن عوارض و مشکلات خاص برای بیمار و مطلوب بودن نتایج برای او بوده و فقط به منافع مالی خود فکر نمی کند.

 • تجویز عکسبرداری ها و آزمایش های لازم

جـراح بینی با مهارت ، برای ارزیابی درست تناسب بینی و شناسایی دقیق ایرادات بینی و در نهایت انتخاب فرم بینی به بهترین نحو ممکن، عکسبرداری هایی از زوایای مختلف صورت و بینی را برای فرد تجویز می نماید.

همچنین آزمایش هایی را به منظور اطمینان حاصل کردن از عدم ابتلای بیمار به بیماری های جسمی و روحی برای وی تجویز نموده و پرسش هایی را در این زمینه مطرح می نماید.

 • داشتن کارنامه کاری موفق 

موفقیت آمیز بودن سوابق کاری از جمله فاکتورهایی است که باید حین انتخاب پزشک به آن توجه نمایید. مطمئن شوید که جراح بینی ، در کارنامه خود سابقه عمل با مشکلات تنفسی نداشته باشد.

از جمله دیگر ویژگی های یک جـراح متبحر می توان به داشتن برخورد خوب با بیماران، صبور و با حوصله بودن و همچنین دارا بودن صلاحیت علمی از نظر وزارت بهداشت اشاره کرد.

 • دارا بودن رضایت متقاضیان

مراجعه کنندگان سابق جراح انتخابی خود را بررسی کنید ؛ نظر آن ها را در رابطه با پروسیجر عمل ، جویا شوید. نظر این افراد ملاک مهمی در انتخاب پزشک محسوب می شود ؛ چرا که مراجعین قبلی تمام پروسه هایی را که در آینده طی کنید ، از سر گذراننده اند و نتیجه فرآیند جراحی را دیده اند. خوشبختانه در زمانه کنونی ، شما می توانید با مراجعه به شبکه اجتماعی پزشک ، همچنین سایت شخصی ، به نوعی با مراجعین قبلی در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید. همچنین برای این که نکته ای را از دست نداده باشید ، می توانید از مراجعین حضوری در مطلب ، میزان تبحر پزشک را جویا شوید.

 • تیم حرفه ای بهترین جراح بینی

این عمل زیبایی چه در راستای سلامت باشد و چه جهت خلق زیبایی انجام شود ، نیازمند همکاری و همدلی تیمی است که مدیر آن شخص جراح می باشد. تحقیقات نشان داده است در پروسیجر های جراحی که میان تیم ، همدلی زیادی برقرار است ، بسیار موفق تر هستند و احتمال بروز خطا در آن ها نیز کمتر می باشد. از این رو هنگام انتخاب پزشک حاذق برای جراحی زیبایی بینی ، این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

 • استفاده از روش های نوین جراحی توسط جراح بینی

علم هر روزه در حال تغییر است. از این رو امروز با اطلاعاتی رو به رو می شویم که با استفاده از آن ها می توانید ، پروسه آسان تر نسبت به دیروز داشته باشیم . یا تغییراتی را که تا امروز نمی توانستیم انجام دهیم ، اکنون با دستیابی به علم جدید می توانیم انجامش دهیم. بدین ترتیب آپدیت بودن پزشک در ایجاد نتیجه بهتر با عوارض کمتر بسیار اهمیت دارد. در ادامه ، نمونه ای از روش نوین عمل های زیبایی بینی را شرح می دهیم که امکان انجام تغییرات زیادی را میسر کرده است.

تکنیک جراحی باز توسط جراح بینی ماهر

اولین تکنیک این جراحی ، با استفاده از تکنیک بسته بود. این روش به دلیل محدودیت دسترسی که داشت ، امکان انجام تغییرات گسترده و پیچیده را به پزشک متخصص نمی داد. همچنین به دلیل دید غیر مستقیم ، امکان خطا و ریسک در این پروسه بالا بود. پس از آن با ورود تکنیک باز عمل زیبایی بینی به عرصه پزشکی ، امکان انجام تغییرات گسترده تر با ریسک پایین و نتیجه ای قابل قبول ایجاد شد. از این رو پزشک حرفه ای بینی باید آپدیت و به روز باشد.

دکتر مهدی بنایی در سال ۱۳۶۲ در ارومیه متولد شدند و دوران تحصیل خود را در ارومیه سپری کرده و با رتبه کنکور ۱۲۳ وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند.

در سال ۹۰ به  عنوان نفر برتر دانشکده پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شده و در سال ۹۱ به عنوان دستیار گوش، حلق ،بینی و جراح سر وگردن در دانشگاه تبریز آغاز به کار نمودند.

آقای دکتر از سال ۹۵ در تهران و کرج در حیطه تخصصی زیبایی بینی و صورت مشغول به فعالیت هستند و بالغ بر ۳۰۰۰ جراحی موفق در این زمینه انجام داده اند.

دکتر مهدی بنایی

بهترین جراح بینی استخوانی

پروسه جراحی بینی استخوانی نسبت به جنس ، فرم و اندازه آن انجام می شود. متقاضیانی با جنس بینی استخوانی ، پوست بینی شان نازک است و غضروف و استخوان آن ها محکم می باشد. همچنین معمولا طول و ارتفاع این فرم بینی ها زیاد است. با توجه به این نکات ، جراح مشکلات بینی را مرتفع می کند. در نظر داشته باشید که پروسه عمل زیبایی اینو نوع بینی های برای جراحان بینی به نسبت دیگر انواع بینی آسان تر است.

بهترین رینوپلاست بینی گوشتی

اگر بینی شما غضروف و استخوان نرمی دارد و پوست بینی شما ضخیم است و ظاهری پهن دارد ، جنس بینی شما ضخیم است. این بینی ها بر خلاف بینی های استخوانی عمل زیبایی بینی را با چالش رو به رو می کنند. لذا برای جراحی زیبایی بینی گوشتی انتخاب بهترین جراح بینی در ارومیه بسیار اهمیت دارد.

در صورتی که در انتخاب متخصص ایده آل در زمینه رینوپلاستی به اندازه کافی دقت نداشته باشید ، احتمال بازگشت پذیری بینی بعد از عمل وجود دارد. بهترین متخصص بینی با شناختی از ساختار ضعیف بینی گوشتی دارد ، علاوه بر تغییر فرم آن ، با تکنیک گرافت گذاری در آن ایجاد استقامت نیز می کند.

جراح بینی طبیعی کار

امروزه چهره نچرال و طبیعی طرفداران زیادی پیدا کرده است ؛ از این رو خانم ها و آقایانی که به دلیل نقص ظاهری بینی تمایل به جراحی زیبایی بینی دارند ، به دنبال پزشک طبیعی کار هستند. پزشکی که بتواند تنها ایرادات بینی را رفع کند ، اما انحنا و ظاهری مصنوعی در بینی ایجاد نکند ، در واقع از بهترین جراحان بینی خواهد بود. چرا که ایجاد فرم طبیعی پیچیده تر از فرم فانتزی و نیمه فانتزی است. شما می توانید با دیدن نمونه کارهای پزشک منتخب خود در این باره اطلاعات کافی کسب کنید.

روش انتخاب بهترین متخصص بینی

 1. جست و جو در صفحات وب یکی از راه هایی است که شما را به هدف تان نزدیک می کند. با سرچ در گوگل لیستی از بهترین پزشکان برای شما ظاهر می شود.
 2. سایت های شخصی پزشکان راه دیگری برای انتخاب متخصص ایده آل است. عموما پزشکان برتر در صفحات سایت خود و در قسمت گالری تصاویر عکس هایی از نمونه کارهای خود قرار داده اند.
 3. تخصص و مهارت پزشک در نظرات کاربران گوگل و سایت موجود است ؛ می توانید از این نظرات بهره مند شوید.
 4. پرس و جو از دوستان و اطرافیانی که عمل زیبایی بینی انجام داده اند ، از دیگر ترفند های انتخاب بهترین جراح بینی در ارومیه است.
 5. پس از انتخاب پزشک هنوز می توانید با مراجعه به مطب پزشک و دیدار با او ، در طی جلسه مشاوره از میزان تبحر و مهارت وی تا حدودی مطلع شوید. در طی این جلسه شما با دید جراح و هدف کلی آن نیز آشنا خواهید شد.
 6. متقاضیانی که سابقا نزد پزشک انتخابی شما عمل زیبایی بینی انجام داده اند ، گزینه مناسبی برای مطلع شدن از میزان مهارت پزشک هستند. در صورتی که در مطب پزشک با این افراد مواجه شدید ، نظر آن ها را جویا شوید.

جراح بینی در ارومیه - دکتر بنایی

نکات کلیدی در انتخاب بهترین جراح بینی ارومیه

در زمان برگزیدن دکتر خوب در میان جراحان بایستی به این نکته توجه داشته باشید که این پزشک باید دارای بورد تخصصی باشد. بدین معنا که ایشان با گذراندن دوره های آموزشی مورد نیاز دارای گواهی تخصص برای این جراحی می باشد. شایان ذکر است که پزشک در عمل های پلاستیک یا جراحی های ترمیمی یا متخصصین گوش و حلق و بینی دارای این برد تخصصی می باشند. اما نکته قابل تامل در این زمینه این است که تمامی دکتر ها در زمینه جراحی پلاستیک و یا گوش و حلق و بینی در واقع متخصص عمل زیبایی دماغ نخواهند بود.

در زمان انتخاب بهترین جراح بینی باید تجربه و مهارت وی را در نظر داشته باشید. همانطور که قبل تر بیان شد می دانید که از اصلی ترین فاکتور های انتخاب دکتر خوب بررسی و ارزیابی میزان تجربه و مهارت او می باشد. فرد زیباجو با تکیه به این موارد است که از نتیجه درخواستی اطمینان حاصل کرده و پزشک را انتخاب می کند.

در روش های انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی ارومیه قید شده است که می توان با مشاهده صفحات مجازی دکتر خوب را انتخاب کنید. اما نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که در زمان مشاهده گلری تصاویر حتما عکس های قبل و بعد را خوب بررسی کنید که از نتیجه مشاهده شده اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که نحوه کار پزشک را انتخاب می کنید.

معرفی بهترین جراح بینی در ارومیه

امروزه جراحان بینی زیادی در منطقه ارومیه هستند که با تبحر و تجربه خود ، نتیجه خارق العاده را برای متقاضیان رقم زده اند. دکتر مهدی بنایی متخصص و جراح ماهر بینی در جایگاه پیشتازان این عرصه در ارومیه فعالیت می کند. جهت اطلاعات بیشتر می توانید نمونه کار ایشان را در صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر سایت ایشان مشاهده فرمایید. همچنین پیشنهاد می دهیم برای آن که اطلاعات مهم دیگری را از دست ندهید ، با مطلب ایشان تماس حاصل فرمایید و جواب سوالات خود را جویا شوید.

چرا انتخاب جراح خوب بینی اهمیت دارد؟

یکی از معیار های اصلی برای تجربه جراحی زیبایی بینی موفق ، انتخاب بهترین جراح بینی است. این شما هستید که تصمیم می گیرید ، برای زیباتر شدن ، بینی خود را عمل کنید و حتی علاقه مندی خود را به فرم جدید بینی نیز ابراز می کنید. اما آیا این شما هستید که پروسیجر حساس و پیچیده جراحی زیبایی را انجام می دهید؟ آیا شما می توانید براساس قوانین زیبایی شناسی بهترین فرم را برای بینی خود انتخاب کنید؟

پزشک حاذق قبل از انجام فرآیند مذکور ، آزمایش های لازم را برای متقاضی تجویز کرده و پس از آن بهترین فرم بینی را انتخاب می کند. حین پروسه جراحی ، فرم جدید بینی را بدون آسیب به سلامت زیباجو ، خلق کرده و زیبایی توام با سلامتی پدید می آورد. بدین ترتیب اگر در انتخاب پزشک خود دقت کافی نداشته باشید ، احتمال آسیب به زیبایی و حتی سلامت خود را ایجاد کرده اید ، از این رو انتخاب جراح حرفه ای بینی اهمیت دارد.

انتخاب جراح بینی خوب برای عمل

برای اینکه بتوانید یک پروسه رینوپلاستی خوب را سپری کنید و نتیجه مناسبی از آن دریافت نمایید نیاز است تا به دنبال یک جراح حرفه ای و مجرب بگردید. برای اینکار شما نیاز دارید تا موارد بسیاری را در نظر بگیرید زیرا پیدا کردن یک پزشک عالی با توجه به افزایش جمعیت آنها مخصوصا در زمینه زیبایی کار ساده ای نمی باشد و سختی های خود را به همراه دارد. بنابراین باید در انتخاب این مورد با دقت عمل کنید تا مشکل و پشیمانی برای شما ایجاد نشود. به طور کلی یک جراح بینی مناسب و خوب باید یکسری خصوصیات کلی و مشخص و همچنین برخی خصوصیات جزئی که می توانند بر اساس نظر و سلیقه شما متغیر باشند را دارا باشد. این فاکتورها شامل مواردی مانند با تجربه بودن ، حرفه ای بودن و تخصص آن پزشک باشد.

برای پیدا کردن پزشک مناسب برای این پروسه چه کنیم

همانطور که گفته شد شما نیاز دارید تا شخص مطمئن و متخصصی را برای انجام این پروسه بیابید. برای انجام این کار با موفقیت باید یکسری روش ها استانداردهای مورد نیاز را در هر جراح بررسی نمایید تا فردی مناسب برای جراحی بیابید. قبل از هر چیز نیاز است بدانید ، که از چه راه هایی می توانید یک جراح را پیدا کنید. شما با استفاده از اینترنت یا کمک گرفتن از اقوام و آشنایانی که این عمل را انجام داده اند می توانید نمونه هایی از پزشکان را برای انتخاب از بین آنها برگزینید. سپس نیاز است تا معتبر بودن جراح و مدارک او ، نمونه کارها و نتایج کار ، رضایت بیماران از پروسه که با مراجعه به او انجام داده اند و مواردی از این قبیل را بررسی نمایید تا مطمئن شوید ، که بهترین را برای پروسه خود یافته اید. بعد از آن نیز می توانید بر اساس استانداردهای اخلاقی و شخصی مورد نظر خود نیز فرد مناسب را برای انجام این پروسه حساس بیابید ، اما دقت کنید که ترجیحات شخصی درباره جراح را به توانایی و فن او ترجیح ندهید.

تاثیر جراح بینی در نتیجه پروسه

پروسه این عمل همانطور که می دانید یکی از پرطرفدار ترین و در عین حال حساس ترین پروسه های زیبایی موجود حال حاضر است. نتیجه ای که شما از این پروسه دریافت می کنید یعنی کیفیت و نزدیک بودن آن به نتیجه دلخواه شما از مواردی می باشند ، که در بررسی ظاهر نهایی خود بعد از عمل باید در نظر بگیرید. موضوع مهم و جالب توجه این است ، که برای دریافت بهترین نتیجه شما نیاز دارید مواردی را رعایت نمایید ؛ زیرا این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

اولین موضوع مهم در جراحی بینی که نیاز است آن را در نظر بگیرید خود شخص ، ظاهر و ژنتیک او است ؛ زیرا این موارد می توانند تعیین کنند ، که چه تغییراتی برروی آن فرد می توان اعمال نمود. بعد از آن شما باید به بهترین شکل ممکن خود را برای رینوپلاستی آماده کنید تا جراح بینی به مشکلی بر نخورد. هر چقدر که آماده تر باشید و تمام موارد را رعایت نمایید نتیجه بهتری برای شما حاصل می گردد.

بعد از آن موضوع اصلی ما همان جراح است. بعد از خود شخص مهم ترین چیز متخصصی می باشد ، که این پروسه را برای شما انجام می دهد. اینکه آن فرد چقدر مطمئن و حرفه ای است ، سوابق او به چه صورت می باشد و چه مقدار تجربه دارد. همانطور که می دانید تمام این موارد فاکتورهایی هستند ، که یک پزشک کار کشته و مناسب برای انتخاب را شکل می دهند. مخصوصا امروزه که تعداد جراحان به دلیل افزایش طرفداران این پروسه های زیبایی بالا رفته باید هنگام انتخاب پزشک خود به شدت احتیاط نمایید.

موارد بعدی نیز امکانات و سازگار بودن قابلیت های شما با خواسته شما می باشد. همه این موارد می توانند یک نتیجه فوق العاده را رقم بزنند. همانطور که دیدید جراح بینی می تواند نتیجه کاملا مستقیم و بسیار زیادی برروی تعیین کیفیت نتیجه حاصل از این پروسه بگذارد.

اهمیت ارتباط بین جراح بینی و بیمار

یکی از مواردی که در انتخاب جراح کمتر به آن اشاره می شود همین مورد می باشد که باید از نظر اخلاقی و حسی نیز به این موضوع نگاه کنید ؛ زیرا رضایت شما در نهایت پروسه به مقدار زیادی وابسته به حسی که شما نسبت به ظاهر خود دارید می باشد. در نتیجه باید در همه بخش های این پروسه تجربه خوب و مثبتی داشته باشید تا نتیجه نهایی شما دلپذیر شود. در نتیجه باید از نظر رفتاری نیز جراح را بررسی نمایید و ببینید که آیا می توانید از نظر ذهنی با ایشان ارتباط برقرار کنید یا خیر.

برای اینکه بتوانید متوجه مناسب و کافی بودن این ارتباط بین خود و جراح بینی شوید نیاز است به برخی از موارد توجه داشته باشید و با استفاده از برخی روش های مختلف به دنبال بررسی این موضوع باشید. به طور معمول قبل از اینکه حتی پزشک را انتخاب کنید به دفتر او مراجعه نموده و مکالمه ای را با او خواهید داشت این مرحله بهترین مکان برای انجام پروسه تشخیص می باشد در این ملاقات شما باید نوع رفتار ، برخورد پزشک با مسائل و مشکلات و مقدار درک او از حرف های خودتان را بسنجید تا ببینید که آیا می توانید به راحتی با ایشان ارتباط برقرار کنید یا خیر. دلیل اهمیت این موضوع این است که در صورت برقراری ارتباط صحیح و سازنده با جراح بینی شما می توانید به نتایج بسیار عالی دست یابید. از آنجایی که اکثر موارد تعیین کننده نتیجه عمل به جراح بازمیگردد در نتیجه باید در این امر دقت کنید ؛ زیرا در صورت ماهر و با تجربه بودن پزشک نیز در صورتی که نتواند خواسته شما را درک نماید نتیجه دلخواه شما حاصل نخواهد شد پس این موضوع به اندازه خود اهمیت دارد.

ویژگی هایی که یک جراح بینی نباید داشته باشد

به طور کلی شما می دانید که چگونه باید به دنبال یک جراح مناسب بگردید و یک پزشک خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ، اما خوب است که موارد نا مناسب در یک جراح را نیز بدانید که در صورت مشاهده آنها آن شخص را انتخاب ننمایید.

به طور کلی اکثر این ویژگی ها دقیقا مخالف نکات خوب در یک جراح بینی خوب هستند ، اما برخی از آنها نیز به صورت خاص در این دسته بندی قرار می گیرند. یک پزشک نباید نسبت به بیمار بی توجهی کند و همواره پیگیر احوال آن باشد و در صورتی که خود بیمار نیز بی توجهی کرد همواره شرایط او را تحت نظر بگیرد تا از رضایت و سلامت او مطمئن باشد. همچنین یک جراح خوب مشاوره ای کامل به بیمار می دهد و با ریز ترین جزئیات او را راهنمایی می کند تا به مشکلی برنخورد و به بهترین نتیجه ممکن از جراحی خود دست یابد. مورد دیگر عادل بودن جراح بینی و پایبند بودن او به پیمان خود می باشد که ارجحیت دادن صلاح و سلامت بیمار نسبت به منافع خود است و باید همواره بیمار را به گونه ای راهنمایی کند تا هیچ ضرری به دلیل سود شخصی جراح شامل حال آن شخص نشود.

آیا دریافت راهنمایی برای تغذیه از جراح بینی درست است

یکی از مواردی که در عمل بینی از اهمیت بسیاری برخوردار است این است که شما بدانید چه تغذیه ای دارید ؛ زیرا مهم است که در دوران ریکاوری چه مواد مغذی را به بدن خود میرسانید. در این مورد در اکثر موارد جراح بینی می تواند شما را راهنمایی کند ؛ زیرا اطلاعات کافی دری این مورد را دارد ، اما برخی از پزشکان از شما می خواهند که به متخصص تغذیه مراجعه کنید که تعداد آنها محدود است. همواره شما می توانید در صورت احساس نیاز از یک متخصص تغذیه مناسب کمک بگیرید تا هم در دوران ریکاوری و هم بعد از آن یک رژیم سالم و مناسب داشته باشید.

 

موارد مهم که باید در انتخاب جراح بینی به آنها توجه کنید ؟

در انتخاب جراح بینی ، موارد زیر می ‌توانند مهم باشند :

 • تجربه و صلاحیت : اطمینان حاصل کنید که جراح تجربه کافی در جراحی بینی داشته باشد و دارای صلاحیت‌های لازم باشد. بهتر است مدرک ‌ها و گواهی‌ های تحصیلی و حرفه ‌ای جراح را بررسی کنید.
 • پروتکل ‌های بهداشتی : جراح باید از رعایت پروتکل‌ های بهداشتی بهره ‌برداری نماید ، از جمله استفاده از تجهیزات بهداشتی مناسب و رعایت استریلیته.
 • نتایج قبل و بعد : بررسی نتایج قبل از جراحی و نتایج بعد از آن می‌ تواند کمک کند تا اطلاعاتی درباره کیفیت کار جراح بدست آیند. عکس ‌های قبل و بعد از جراحی نیز می ‌توانند مفید باشند.
 • ارتباط و اعتماد : باید با جراح بینی ارتباط خوبی برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که می ‌توانید به او اعتماد کنید و احساس راحتی کنید. درک و شناخت متقابل بین شما و جراح بسیار مهم است.
 • نظرات بیماران قبلی : مطالعه نظرات و تجربیات بیماران قبلی که از جراح مورد نظرتان خدمات دریافت کرده ‌اند ، می ‌تواند به شما در انتخاب کمک کند.

همچنین ، روش ‌ها و فنونی که جراح استفاده می ‌کند ، هم می‌ تواند در انتخاب تاثیرگذار باشد. در نهایت ، باید با جراح بینی انتخاب شده مشاوره کنید و در مورد نگرانی ‌ها و انتظارات خود صادقانه صحبت کنید.

مواردی که جراح بینی برای رینوپلاستی به آن اهمیت می دهد

تنگی و انسداد دریچه بینی

بسیاری از متقاضیان خانم ، علاقه وافری به کوچک کردن بینی خود به فرم فانتزی و همچنین سر بالاشدن آن دارند. توجه به این نکته که باریکی و کوچکی بیش از انداره پره ها و سوراخ های بینی سبب ایجاد مشکلات تنفسی و تنگی دریچه داخلی و همچنین خارجی بینی می شود ، از اهمیت وافری در انتخاب فرم بینی برخوردار است. در صورت هر گونه مشکل و نارضایتی ترمیم آن ها بسیار مشکل تر خواهد بود. در صورتی که جراحی بینی توسط پزشکی مجرب انجام شود ، انجام این پروسیجر بی خطر و بدون عوارض می باشد اما در غیر این صورت فرد با مشکل تنفسی روبرو می شود که از بین رفتن عوارض برای بیمار پرهزینه و سخت می شود.

حفظ شاخص های استاندارد بینی

بینی باید متناسب با دیگر اجزای صورت باشد که پهنا ، پشت ، ارتفاع ، فاصله بینی و لب و غیره می بایست دارای استاندارد های مشخصی باشد که بهترین جراح بینی می تواند آن را آنالیز کند. رعایت این استاندارد ها موجب برقراری تناسب بینی با چهره و در نتیجه زیبایی و جذابیت فرد می شود که تنها به واسطه جراح خوب و متبحر قابل انجام است.

یک جراح بینی به چه امکاناتی نیاز دارد ؟

به طور کلی ، یک جراح بینی برای انجام عمل بینی به امکانات زیر نیاز دارد :

 • اتاق عمل : یک اتاق عمل مناسب با تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای انجام جراحی بینی ، از جمله سیستم‌ های نظافت و آنتی ‌سپتیک ، دستگاه‌ های انتقال جراحی ، دستگاه‌ های مانیتورینگ و غیره.
 • ابزارهای جراحی : جراح بینی نیاز به ابزارهای مختلفی دارد که برای انجام جراحی صحیح و دقیق بینی استفاده می ‌شوند. این شامل ابزارهای برش ، ابزارهای برداشتن بافت ، ابزارهای بخیه ، بوته بینی و غیره است.
 • بیمارستان یا مرکز جراحی : جراح بینی نیاز به محیطی مناسب برای انجام عمل بینی دارد ، بنابراین بیمارستان یا مرکز جراحی باید دارای تجهیزات و نیروهای مورد نیاز باشد. این شامل اتاق ‌های بستری ، بخش‌ های مراقبت ویژه ، امکانات آزمایشگاهی و تشخیصی و سایر تجهیزات پزشکی است.
 • تحلیل ‌ها و تجهیزات تشخیصی : در برخی موارد ، جراح بینی قبل از انجام عمل ممکن است نیازمند تحلیل ‌ها و تست ‌های تشخیصی برای ارزیابی دقیق ‌تر وضعیت بینی فرد باشد ، بنابراین لازم است بیمارستان یا مرکز جراحی دارای تجهیزات و امکانات لازم برای این منظور باشد.
 • تیم پزشکی و پرستاران : جراح بینی نیازمند تعاون با تیم پزشکی و پرستاران خبره است. اعضای تیم باید دارای مهارت ‌های لازم برای انجام جراحی بینی و مراقبت از بیمار باشند.
 • تسهیلات پس از عمل : بعد از انجام جراحی بینی ، بیمار نیاز به تسهیلات مناسب برای بازیابی دارد ، شامل اتاق استراحت و لانه جداگانه ، دسترسی به مواد نیازمندی‌ ها مانند آب و غذا ، دسترسی به طبقه پایین و غیره.

تمام این امکانات برای اطمینان از انجام جراحی بینی بهتر و ایمن بسیار اهمیت دارند.

جراح بینی قبل از عمل چه مواردی را در بیمار بررسی می نماید ؟

قبل از عمل جراحی بینی ، جراح بینی اقدام به بررسی موارد مختلفی می ‌نماید تا از نظر پزشکی و جراحی بهترین تصمیمات را اتخاذ کند. در اینجا چند مورد از اقدامات مهمی که جراح بینی ممکن است در فرآیند بررسی قبل از جراحی انجام دهد آورده شده است :

 • مشاوره و بررسی تاریخچه پزشکی : جراح بینی با بیمار مشاوره دقیقی انجام می دهد تا تاریخچه پزشکی آن را بررسی کند. اطلاعاتی مانند بیماری‌ های مزمن ، داروهای مصرفی ، حساسیت‌ ها ، و عملکرد سابق بینی در این مرحله بسیار مهم است.
 • بررسی فیزیکی : بررسی دقیق فیزیکی بینی از جمله اقدامات اصلی است. این شامل اندازه ، شکل ، و ساختارهای داخلی و خارجی بینی می ‌شود.
 • بررسی عکس ‌های قبلی : اگر بیمار عکس‌ های قبلی از بینی خود دارد ، جراح آن ‌ها را بررسی می ‌کند. این کمک می ‌کند تا تغییرات مورد نظر بیمار را درک کند و برنامه جراحی را بهتر برنامه ‌ریزی کند.
 • تصویر برداری : ممکن است جراح برای بهترین بررسی از ساختارهای داخلی بینی ، از تصویر برداری ‌های مانند CT Scan یا MRI استفاده کند.
 • تعیین انتظارات : یکی از اقدامات مهم جراح بینی ، گفتگو با بیمار در مورد انتظارات او از جراحی است. این به جراح کمک می ‌کند تا متوجه شود چه تغییراتی از دیدگاه بیمار مورد انتظار است.
 • آموزش در مورد جزئیات عمل : جراح به بیمار توضیحات دقیقی در مورد جراحی ، فرآیند بازیابی ، و هرگونه ریسک مرتبط با عملیات ارائه می ‌دهد.
 • توقف مصرف برخی داروها : ممکن است جراح بیمار را توصیه کند که در مدت زمان مشخصی قبل از جراحی ، از مصرف برخی از داروها که ممکن است تأثیر روی خون ‌ریزی داشته باشند ، خودداری کند.
 • برنامه‌ ریزی برای مراقبت پس از عمل : جراح پیشنهادات و دستورالعمل ‌های لازم برای مراقبت پس از جراحی را به بیمار اعلام می ‌کند.

تمام این بررسی ‌ها و اقدامات به منظور اطمینان از اینکه جراحی با دقت و بهترین نتیجه ممکن انجام شود و بیمار برای آن آماده باشد ، انجام می ‌شوند.

مهمترین سوالاتی که باید قبل و بعد از عمل از جراح بینی بپرسید ؟

قبل و بعد از عمل جراحی بینی ، مطالبی که باید از جراح پرسیده شوند می ‌تواند به تشخیص دقیق تر و نیز به بهبود عملیات و مراقبت های پس از عمل کمک کند. در ادامه به مهمترین سوالاتی که باید قبل و بعد از عمل از جراح بینی بپرسید ، اشاره می ‌شود :

سوالات قبل از عمل :

 • چه نوع جراحی بینی برای من مناسب است؟
 • آیا باید تغییرات خاصی در شیوه زندگیم اعمال کنم یا داروهای خاصی مصرف کنم قبل از عمل؟
 • آیا بجاید از قبل آزمونهای خاصی انجام دهم؟
 • چه نوع بیهوشی برای عمل انتخاب می ‌شود؟
 • چگونه به مدت زمانی باید از خوراکی و نوشیدنی جلوگیری کنم قبل از عمل؟
 • آیا بعد از عمل جراحی به کمک فردی برای حمایت و مراقبت نیاز دارم؟

سوالات پس از عمل :

 • چه تغییراتی در نتیجه عمل انتظار دارم؟
 • چگونه مراقبت از بینی خود باید انجام دهم؟
 • آیا باید داروهای خاصی مصرف کنم؟
 • آیا باید تغییرات خاصی در رژیم غذایی یا شیوه زندگی اعمال کنم؟
 • چه علائمی نشان دهنده مشکلات پس از عمل هستند و باید به جراح اطلاع دهم؟
 • چه زمانی باید به کار ادامه داد و به شغل و فعالیت ‌های روزمره بازگردم؟
 • ترتیب ملاقات ‌های پساعمل با جراح چگونه است؟

مهمترین نکته این است که به جراح خود اعتماد کنید و تمام سوالات و ابهامات خود را با او بیان کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که به توصیه ‌ها و دستورات پس از عمل به دقت پیروی می‌ کنید تا بهبود سریع ‌تری داشته باشید و از عمل جراحی بهره ‌وری کنید.

مواردی که باید قبل از مراجعه به جراح بینی آماده کنید ؟

قبل از مراجعه به جراح بینی ، می ‌توانید موارد زیر را آماده کنید تا ملاقات با جراح به خوبی پیش برود :

 • سوالات و مشکلات خود : آماده کنید و نوشته برای خودتان سوالات و مسائلی که در مورد عمل بینی و تغییراتی که می‌ خواهید مطرح کنید. این می ‌تواند شامل انتظارات ، ترس ‌ها ، و سوالات در مورد ریسک‌ ها و مزایای عمل باشد.
 • تاریخچه پزشکی : اطلاعاتی در مورد تاریخچه پزشکی خود را آماده کنید ، از جمله بیماری ‌ها ، داروهای فعلی یا سابقه مصرف داروها ، آلرژی ‌ها ، عمل‌های جراحی قبلی و همچنین سابقه سیگار و مصرف الکل.
 • عکس ‌ها : عکس ‌هایی از بینی خود از زوایا مختلف برای جراح مهم هستند تا بتوانند بهتر از وضعیت فعلی بینی شما مطلع شوند.
 • لیست داروها و مکمل ‌ها : اگر داروهای خاصی را مصرف می ‌کنید ، لیست آنها را آماده کنید. همچنین ، در مورد هر گونه مکمل غذایی یا ویتامینی که ممکن است مصرف کنید ، اطلاع دهید.
 • سوابق آلرژی : اگر به هر نوع مواد یا مواد غذایی آلرژی دارید ، این موضوع را به جراح اطلاع دهید.
 • اطلاعات بیشتر در مورد جراح : قبل از ملاقات با جراح ، تحقیق کنید و اطلاعات بیشتری در مورد تجربه و تخصص جراح بدست آورید. همچنین ، از مدارک حرفه ‌ای و گواهینامه‌ های جراح اطمینان حاصل کنید.
 • تنظیم وقت : قبل از مراجعه ، با دفتر جراح تماس بگیرید و وقت ملاقات خود را تأیید کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که مکان و زمان دقیق ملاقات را می ‌دانید.
 • داشتن همراه : بهتر است که همراهی داشته باشید تا در ملاقات با جراح به شما کمک کند و به سوالاتی که ممکن است فراموش کنید یا نتوانید بپرسید ، پاسخ دهد.
 • تهیه نوشته پزشکی : اگر جراح تست‌ها یا تصاویر پزشکی خاصی نیاز دارد ، از پزشک عمومی خود تهیه نمایید.

آماده شدن به این موارد به جراح کمک می ‌کند تا به شما نتایج دقیق‌ تری از عمل دهد و برنامه‌ ای مناسب برای جراحی شما تنظیم کند.

مراقبت های پس از جراحی بینی از نظر بهترین جراح بینی

 • تا قبل از زمانی که پزشک تعیین می کند از رفتن به حمام خودداری کنید زیرا در غیر این صورت اسپلینت و قالب روی بینی خیس و یا مرطوب می شود.
 • عطسه یا سرفه را با دهان باز انجام دهید.
 • از مواردی همچون حرف زدن ، فین شدید و خندیدن بیش از حد اجتناب کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب خودداری کنید.
 • بینی خود را با سرم ، شست و شو دهید.
 • از رفتن به حمام بخار ، سونا و جکوزی جلوگیری کنید.
 • به توصیه بهترین پزشک بینی برای شستشوی دندان ها ، مسواک نرم استفاده نمایید.
 • هنگام تعویض چسب بینی ، آن را ابتدا مرطوب کرده و سپس به تعویض آن بپردازید.
 • رفتن به مکان های پرتردد و شلوغی که احتمال ضربه به بینی در آن ها بسیار است ممنوع می باشد.