نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک شامل نکاتی است که رعایت آن ها در کنار انتخاب یک پزشک خوب موجب می شود تا بهترین نتایج از این جراحی زیبایی که در اصطلاح با نام بلفاروپلاستی شناخته می شود برای فرد حاصل شود.

پشت گوش نیانداختن و انجام دقیق این نکات مراقبتی همچنین باعث می شود که بعد از جراحی، عوارض جدی در فرد بروز نکرده، در دوران نقاهت و روند بهبودی او تسریع ایجاد شود.

با توجه به میزان اهمیت این دستورالعمل ها ما در ذیل توضیحات جامعی را در این رابطه خدمت تان ارائه کرده ایم.

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 

بعد از جراحی پلک چه انتظاراتی باید داشت؟

این عمل زیبایی معمولاً به شکل سرپایی صورت می گیرد. به همین دلیل نیاز به بستری شدن فرد نبوده، بیمار در صورت نبود مشکل خاص و با صلاحدید پزشک بلافاصله بعد از عمل می تواند از بیمارستان ترخیص شود.

مقداری قرمزی و تورم در اوایل دوران نقاهت و بلافاصله بعد از جراحی در اطراف ناحیه هایی که بخیه خورده اند بروز می نماید که جای نگرانی نبوده و امری کاملاً طبیعی می باشد. شدت و میزان عوارض ذکر شده در هر فرد و با توجه به فاکتورهایی همچون منحصر به فرد بودن ویژگی های بدنی هر شخص، با دیگری تفاوت دارد.

خشکی چشم، تاری موقت دید و در برخی موارد حساسیت به نور از عوارضی هستند که ممکن است بعد از جراحی در فرد بروز نمایند.

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی پلک

  • احساس کمی درد و تنگی در چشم بعد از این جراحی زیبایی کاملاً طبیعی می باشد. لازم به ذکر است که درد ناشی از بلفاروپلاستی خارج از تحمل فرد نیست. با این حال پزشک برای تسکین آن مسکن هایی را برای تان تجویز می کند که در صورت نیاز می توانید اقدام به مصرف آن ها نمایید.
  • برای اینکه ورم ناشی از بلفاروپلاستی در کمترین زمان ممکن رفع شود می توانید اقدام به قرار دادن کمپرس سرد بر روی نواحی دارای تورم همچون پلک ها نمایید.
  • با استفاده از پمادهایی که پزشک برای تان تجویز می نماید، پلک های خود را چرب کنید.
  • برای اینکه از خشکی چشم ها جلوگیری شود باید از قطره های چشمی بهره بگیرید.
  • برخی فعالیت ها مانند تماشای تلویزیون و مطالعه کردن منجر به خشک شدن چشم ها می شوند، لذا به مدت 7 روز از انجام آن ها خودداری کنید.
  • به منظور ایجاد تسریع در روند فروکش کردن کبودی و تورم، هنگام خواب زیر سر خود دو بالشت قرار داده و بدین ترتیب آن را از سطح بدن تان بالاتر نگه دارید.
  • از انجام فعالیت هایی که فشار در چشم ها را افزایش می دهد بپرهیزید؛ از جمله این فعالیت های سنگین می توان به خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین اشاره کرد.