از جمله چالش برانگیزترین جراحی های زیبایی صورت در جهان می توان به جراحی بینی اشاره کرد. خیلی نادر است که فردی با یک بینی بی عیب و نقص متولد شود. بیشتر افراد حس می کنند که بینی شان نسبت به سایر اجزای صورت آن ها خیلی بزرگتر یا کوچک تر بوده و به طور کلی با شکل فیزیکی صورت آن ها تناسب ندارد. تغییر فرم بینی توسط جراح بینی انجام می شود. از این رو بهتر است قبل از انجام این پروسیجر ، در انتخاب پزشک متبحر دقت داشته باشید. در ادامه دکتر بنایی متخصص گوش ، حلق و بینی ، نکاتی را بیان می کند که با توجه به آن ها بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

جراح بینی

.

ویژگی های یک جـراح بینی خوب

هرچند که نوع بینی و میزان ایرادات موجود در آن نقش بسزایی را در نتیجه به دست آمده از این عمل جراحی ایفا می کند اما دستیابی یا عدم دستیابی به نتایج رضایت بخش از جراحی بینی تا حد بسیار زیادی وابسته به میزان مهارت و تخصص جراح است.

یک جـراح ماهر بینی می داند که لازمه دستیابی به نتایج درخشان، قرار دادن علم و هنر در کنار یکدیگر است.

 

جراح بینی

 

او برای دستیابی به نتایج طبیعی از تکنیک های ایجاد برش و تکنولوژی بهره می گیرد. همچنین یک پزشک خوب از آناتومی صورت درک کاملی داشته و از این شناخت و درک به منظور رسیدن به مطلوب ترین نتایج از عمل جراحی بر روی بینی و صورت استفاده می نماید.

بهترین جراحان بینی با بیمار خود در طی جلسه مشاوره در رابطه با انتظارات از نتیجه نهایی و همچنین تغییرات مورد نیاز در بینی صحبت می نمایند. آن ها از بینی و صورت یک ارزیابی کلی انجام داده و بدین ترتیب بهترین نتیجه را برای ارتقا زیبایی و عملکرد تنفسی بیمار فراهم می آورند.

دیگر ویژگی های یک جـراح بینی خوب

  • با وجدان بودن :

با وجدان بودن یکی از ویژگی ها و خصیصه های بارز یک جراح بيني خوب می باشد. اولویت جراحان بینی با وجدان ، به دنبال نداشتن عوارض و مشکلات خاص برای بیمار و مطلوب بودن نتایج برای او بوده و فقط به منافع مالی خود فکر نمی کند.

 

جراح بینی

 

  • تجویز عکسبرداری ها و آزمایش های لازم :

یک جـراح خوب بینی ، برای ارزیابی درست تناسب بینی و شناسایی دقیق ایرادات بینی و در نهایت انتخاب فرم بینی به بهترین نحو ممکن، عکسبرداری هایی از زوایای مختلف صورت و بینی را برای فرد تجویز می نماید.

همچنین آزمایش هایی را به منظور اطمینان حاصل کردن از عدم ابتلای بیمار به بیماری های جسمی و روحی برای وی تجویز نموده و پرسش هایی را در این زمینه مطرح می نماید.

  • داشتن کارنامه کاری موفق :

موفقیت آمیز بودن سوابق کاری از جمله فاکتورهایی است که باید حین انتخاب پزشک به آن توجه نمایید. مطمئن شوید که جراح بینی ، در کارنامه خود سابقه جراحی بینی با مشکلات تنفسی نداشته باشد.

از جمله دیگر ویژگی های یک جـراح متبحر می توان به داشتن برخورد خوب با بیماران، صبور و با حوصله بودن و همچنین دارا بودن صلاحیت علمی از نظر وزارت بهداشت اشاره کرد.

  • دارا بودن رضایت متقاضیان

مراجعه کنندگان سابق جراح انتخابی خود را بررسی کنید ؛ نظر آن ها را در رابطه با پروسیجر عمل ، جویا شوید. نظر این افراد ملاک مهمی در انتخاب پزشک محسوب می شود ؛ چرا که مراجعین قبلی تمام پروسه هایی را که در آینده طی کنید ، از سر گذراننده اند و نتیجه عمل بینی را دیده اند. خوشبختانه در زمانه کنونی ، شما می توانید با مراجعه به شبکه اجتماعی پزشک ، همچنین سایت شخصی ، به نوعی با مراجعین قبلی در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید. همچنین برای این که نکته ای را از دست نداده باشید ، می توانید از مراجعین حضوری در مطلب ، میزان تبحر پزشک را جویا شوید.

  • تیم حرفه ای بهترین جراح بینی

عمل بینی چه در راستای سلامت باشد و چه جهت خلق زیبایی انجام شود ، نیازمند همکاری و همدلی تیمی است که مدیر آن شخص جراح می باشد. تحقیقات نشان داده است در پروسیجر های جراحی که میان تیم ، همدلی زیادی برقرار است ، بسیار موفق تر هستند و احتمال بروز خطا در آن ها نیز کمتر می باشد. از این رو هنگام انتخاب پزشک حاذق برای جراحی بینی ، این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

  • استفاده از روش های نوین جراحی توسط جراح بینی

علم هر روزه در حال تغییر است. از این رو امروز با اطلاعاتی رو به رو می شویم که با استفاده از آن ها می توانید ، پروسه آسان تر نسبت به دیروز داشته باشیم . یا تغییراتی را که تا امروز نمی توانستیم انجام دهیم ، اکنون با دستیابی به علم جدید می توانیم انجامش دهیم. بدین ترتیب آپدیت بودن پزشک در ایجاد نتیجه بهتر با عوارض کمتر بسیار اهمیت دارد. در ادامه ، نمونه ای از روش نوین عمل زیبایی بینی را شرح می دهیم که امکان انجام تغییرات زیادی را میسر کرده است.

 

 

تکنیک جراحی بینی باز توسط جراح حاذق بینی

اولین فرآیند عمل بینی ، با استفاده از تکنیک بسته بود. این روش به دلیل محدودیت دسترسی که داشت ، امکان انجام تغییرات گسترده و پیچیده را به جراح بینی نمی داد. همچنین به دلیل دید غیر مستقیم ، امکان خطا و ریسک در این پروسه بالا بود. پس از آن با ورود تکنیک باز عمل زیبایی بینی به عرصه پزشکی ، امکان انجام تغییرات گسترده تر با ریسک پایین و نتیجه ای قابل قبول ایجاد شد. از این رو پزشک حرفه ای بینی باید آپدیت و به روز باشد.

معرفی بهترین جراح بینی در کرج و ارومیه

امروزه جراحان بینی زیادی در منطقه کرج و ارومیه هستند که با تبحر و تجربه خود ، نتیجه خارق العاده را برای متقاضیان رقم زده اند. دکتر مهدی بنایی متخصص و جراح بینی در جایگاه پیشتازان این عرصه ، علاوه بر کرج در ارومیه نیز فعالیت می کند. جهت اطلاعات بیشتر می توانید نمونه کار ایشان را در صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر سایت ایشان مشاهده فرمایید. همچنین پیشنهاد می دهیم برای آن که اطلاعات مهم دیگری را از دست ندهید ، با مطلب ایشان تماس حاصل فرمایید و جواب سوالات خود را جویا شوید.

چرا انتخاب جراح خوب بینی اهمیت دارد؟

یکی از معیار های اصلی برای تجربه جراحی بینی موفق ، انتخاب جراح حاذق بینی است. این شما هستید که تصمیم می گیرید ، برای زیباتر شدن ، بینی خود را عمل کنید و حتی علاقه مندی خود را به فرم جدید بینی نیز ابراز می کنید. اما آیا این شما هستید که پروسیجر حساس و پیچیده عمل بینی را انجام می دهید؟ آیا شما می توانید براساس قوانین زیبایی شناسی بهترین فرم را برای بینی خود انتخاب کنید؟

جراح بینی حاذق قبل از انجام فرآیند مذکور ، آزمایش های لازم را برای متقاضی تجویز کرده و پس از آن بهترین فرم بینی را انتخاب می کند. حین پروسه جراحی ، فرم جدید بینی را بدون آسیب به سلامت زیباجو ، خلق کرده و زیبایی توام با سلامتی پدید می آورد. بدین ترتیب اگر در انتخاب پزشک خود دقت کافی نداشته باشید ، احتمال آسیب به زیبایی و حتی سلامت خود را ایجاد کرده اید ، از این رو انتخاب جراح حرفه ای بینی اهمیت دارد.