بهترین جراح بینی کیست؟

جراح بینی : از جمله چالش برانگیزترین جراحی های زیبایی صورت در جهان می توان به جراحی بینی اشاره کرد. خیلی نادر است که فردی با یک بینی بی عیب و نقص متولد شود. بیشتر افراد حس می کنند که بینی شان نسبت به سایر اجزای صورت آن ها خیلی بزرگتر یا کوچک تر بوده و به طور کلی با شکل فیزیکی صورت آن ها تناسب ندارد.

بینی به دلیل قرارگیری در مرکز صورت و برجسته بودن، مبنای اساسی و اصلی توازن چهره بوده و در صورت وجود ایراد در آن، کل چهره تحت الشعاع قرار می گیرد.

امروزه مشکلات و نواقص بینی را می توان با جراحی بینی که یکی از پیشرفته ترین تکنیک های جراحی پلاستیک است برطرف نمود، شکل بینی را تغییر داد و تناسب بیشتری بین بینی و سایر اعضای صورت به وجود آورد.

 

جراح بینی

 

این جراحی در صورتی که توسط یک جراح بینی مجرب و متبحر صورت بگیرد هرگونه عدم تقارن و کجی بینی را رفع کرده، ایراداتی که در نوک بینی وجود دارد را برطرف نموده و در نهایت موجب زیباتر شدن کل صورت می شود. همچنین باید بگوییم که این عمل جراحی فقط برای رفع مشکلات ظاهری بینی مورد استفاده قرار نگرفته و در بسیاری از موارد موجب بهبود مشکلات تنفسی می شود.

ویژگی های یک جـراح بینی خوب

هرچند که نوع بینی و میزان ایرادات موجود در آن نقش بسزایی را در نتیجه به دست آمده از این عمل جراحی ایفا می کند اما دستیابی یا عدم دستیابی به نتایج رضایت بخش از جراحی بینی تا حد بسیار زیادی وابسته به میزان مهارت و تخصص جراح بینی است.

یک جـراح بینی خوب و ماهر می داند که لازمه دستیابی به نتایج درخشان، قرار دادن علم و هنر در کنار یکدیگر است.

 

جراح بینی

 

او برای دستیابی به نتایج طبیعی از تکنیک های ایجاد برش و تکنولوژی بهره می گیرد. همچنین یک پزشک خوب از آناتومی صورت درک کاملی داشته و از این شناخت و درک به منظور رسیدن به مطلوب ترین نتایج از عمل جراحی بر روی بینی و صورت استفاده می نماید.

بهترین جراحان بینی با بیمار خود در طی جلسه مشاوره در رابطه با انتظارات از نتیجه نهایی و همچنین تغییرات مورد نیاز در بینی صحبت می نمایند. آن ها از بینی و صورت یک ارزیابی کلی انجام داده و بدین ترتیب بهترین نتیجه را برای ارتقا زیبایی و عملکرد تنفسی بیمار فراهم می آورند.

از دیگر ویژگی های یک جـراح بینی خوب عبارتنداز:

  • با وجدان بودن :

با وجدان بودن یکی از ویژگی ها و خصیصه های بارز یک جراح بيني خوب می باشد. اولویت جراحان بینی با وجدان ، به دنبال نداشتن عوارض و مشکلات خاص برای بیمار و مطلوب بودن نتایج برای او بوده و فقط به منافع مالی خود فکر نمی کند.

 

جراح بینی

 

  • تجویز عکسبرداری ها و آزمایش های لازم :

یک جـراح بینی خوب برای ارزیابی درست تناسب بینی و شناسایی دقیق ایرادات بینی و در نهایت انتخاب فرم بینی به بهترین نحو ممکن، عکسبرداری هایی از زوایای مختلف صورت و بینی را برای فرد تجویز می نماید.

همچنین آزمایش هایی را به منظور اطمینان حاصل کردن از عدم ابتلای بیمار به بیماری های جسمی و روحی برای وی تجویز نموده و پرسش هایی را در این زمینه مطرح می نماید.

  • داشتن کارنامه کاری موفق :

موفقیت آمیز بودن سوابق کاری از جمله فاکتورهایی است که باید حین انتخاب جـراح بینی به آن توجه نمایید. مطمئن شوید که جـراح بینی در کارنامه خود سابقه جراحی بینی با مشکلات تنفسی نداشته باشد.

از جمله دیگر ویژگی های یک جـراح بینی خوب می توان به داشتن برخورد خوب با بیماران، صبور و با حوصله بودن و همچنین دارا بودن صلاحیت علمی از نظر وزارت بهداشت اشاره کرد.