جراحی بینی فانتزی از فرم های پرطرفدار جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی است. تعداد زیادی از خانم ها و بعضی آقایان تمایل دارند فرم بینی فانتزی با انحنای زیادی داشته باشند. اما برای جراحی بینی با فرم فانتزی مستلزم رعایت نکات و دانستن اطلاعاتی هستیم. در ادامه برای داشتن پروسه ای زیبا و توام با سلامتی اطلاعات لازم و نکات مورد نیاز را توسط دکتر مهدی بنائی بهترین جراح بینی ارومیه شرح داده ایم. از این رو دعوت می کنیم برای افزایش آگاهی خود درباره این پروسه جراحی زیبایی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

جراحی بینی فانتزی در ارومیه

ویژگی های فرم بینی فانتزی

از جمله ویژگی های بینی فانتزی که آن را از فرم بینی طبیعی متمایز می نماید عبارت است از:

 • کوچک بودن ؛ سایز بینی به دنبال جراحی بسیار کاهش می یابد.
 • قوس دار بودن ؛ بر روی پل بینی قوس تقریباً زیادی ایجاد می گردد.
 • سربالا بودن نوک بینی ؛ زاویه میان نوک بینی و لب بالا بعد از جراحی حدود 100 تا 105 درجه خواهد بود.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی

 1. در عمل بینی فانتزی ، انحنای زیادی روی تیغه بینی ایجاد می شود ؛ اما در جراحی بینی طبیعی ، تنها قوز و ایرادات تیغه بینی رفع خواهد شد.
 2. فرم عروسکی ، بیشتر مناسب بعضی از خانم ها با شرایط ویژه است ؛ اما فرم طبیعی مناسب تمامی خانم ها و آقایان می باشد.
 3. حفره های بینی در فرم عروسکی به اندازه زیادی کوچک می شوند ؛ اما در مدل طبیعی در صورت نیاز ، حفره های به اندازه طبیعی کوچک می شوند.
 4. بهتر است متقاضیان عمل زیبایی بینی فانتزی ، بهتر است ابعاد صورتشان کوچک باشد که با ایجاد مدل فانتزی ، اندازه کوچک بینی با دیگر اجزای صورت ، متعادل به نظر برسد. اما در مدل طبیعی کوچک بودن یا بزرگ بودن ابعاد ، تداخلی در روند پروسه ایجاد نمی کند ، تنها فرم جدید بینی مطابق با ابعاد صورت تنظیم می شود.

جراحی بینی فانتزی - دکتر مهدی بنایی

بهترین دکتر جراح بینی فانتزی در ارومیه

دکتر مهدی بنایی ، متخصص گوش ، حلق و بینی ، در طی عمل های موفق جراحی زیبایی که در ارومیه انجام داده است در رده پیشتازان جراحان بینی برجسته قرار گرفته. ایشان به عنوان بهترین جراح بینی ارومیه، نمونه کار های موفقی داشته است. در ادامه عکسی از جراحی بینی فانتزی از نمونه کارهای دکتر را مشاهده می کنید. شما می توانید با مراجعه به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان ، با نمونه کارهای بیشتری آشنا شوید.

مدل بینی فانتزی طبیعی

بسیاری از خانم ها و حتی آقایان در دنیای امروز گرچه تمایل دارد فرم و اندازه بینی آن ها عروسکی یا به اصطلاح فانتزی شود ؛ اما این تمایل آن ها نشانی بر علاقه شان به فرم مصنوعی نیست. این افراد تمایل دارند مدل بینی فانتزی آن ها به طبیعی ترین شکل ممکن ایجاد شود. اما چگونه این فرم ایجاد خواهد شد؟ شاید در ابتدا کمی برای تان عجیب باشد که بگوییم این خواسته آن ها عملی است ؛ اما به راستی می توان جراحی بینی فانتزی اما طبیعی انجام داد.

برای خلق فرم فانتزی طبیعی ابتدا باید به چهره کاندیدای آن توجه کنیم. جراح بینی چهره کاندیدا را تجزیه و تحلیل می کند ؛ در صورتی که ابعاد کلی چهره ، همچنین اجزای صورت به صورت جزء به جزء کوچک باشند ، می توان فرم بینی فانتزی با انحنای مناسب و اندازه کوچکِ متناسب با دیگر اجزای صورت ایجاد کرد. در واقع هنگامی که اندازه و فرم بینی با دیگر اجزای صورت در تناسب باشد ، فرم بینی گرچه عروسکی است اما کاملا طبیعی و متناسب به نظر می رسد.

مدل بینی فانتزی گوشتی

مدل بینی فانتزی یا عروسکی یکی از حساس ترین پروژه های عمل را در پی دارد. در طی جراحی زیبایی بینی فانتزی ، اندازه بینی بسیار کوچک شده ، انحنای زیادی در آن ایجاد می شود و حفره های آن به اندازه زیادی کوچک خواهند شد. به طور کلی مدل بینی فانتزی سربالا است. ایجاد چنین حجمی از تغییرات قطعا نیازمند ساختار غضروفی و استخوانی قوی می باشد. با این حال بعضی از متقاضیانی که بینی گوشتی دارند ، تمایل به جراحی بینی فانتزی نشان می دهند. چنین افرادی برای آن که بدانند آیا می توانند از فرم فانتزی بهره ببرند یا نه ، باید نزد جراح بینی متبحری مراجعه کرده و نسبت به هدف عمل با پزشک صحبت کنند. در موارد نادری ، پزشک می تواند با استفاده از گرافت گذاری و ایجاد استحکام در فرم بینی ، مدل بینی فانتزی را از بینی گوشتی ایجاد کند. اما اگر پزشک نظر منفی درباره فرم عروسکی داشته باشد ، بهتر است زیبا جو از عمل بینی نیمه فانتزی یا طبیعی بهره مند شود. چرا که قبل از ایجاد زیبایی ، حفظ عملکرد بینی و سلامتی ، اهمیت دارد.

فیلم پروسه عمل بینی فانتزی

چه بینی هایی شرایط مناسب برای جراحی بینی عروسکی را ندارند؟

برای اینکه یک بینی به فرم فانتزی قابل جراحی باشد ، باید در وهله اول دارای غضروف ها و استخوان های محکم باشد تا تغییراتی مانند قوس زیاد بر روی بینی اعمال شود ؛ در ثانی پوست نسبتا نازکی داشته باشد. زیرا در صورت نازک بودن پوست، ظریف کاری ها و تغییراتی که بر روی ساختمان بینی ایجاد می شود بهتر قابل مشاهده خواهد بود.

ویژگی های ذکر شده در فوق در بینی های گوشتی وجود ندارد از همین رو نمی توان آن را به فرم فانتزی شکل داد و این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تجربه و مهارت جراح بینی ندارد.

نکاتی در رابطه با بینی با مدل عروسکی

فرم بینی فانتزی برای مردان مناسب نیست!

استخوانی بودن و به بیانی دیگر ضمخت بودن صورت و اجزای آن موجب جذابیت هرچه بیشتر چهره یک مرد می شود. به بیان دیگر این ویژگی ها موجب قوی تر به نظر رسیدن چهره آقایان می گردد. با کوچک شدن بیش از حد بینی در نتیجه جراحی بینی فانتزی ، از میزان جذابیت آقایان کاسته می شود.

عمل بینی فانتزی به اشخاصی با صورت های بزرگ پیشنهاد نمی شود:

درخشان ترین نتایج از جراحی بینی فانتزی زمانی حاصل می شود که بیشترین میزان تناسب را با سایر اجزای موجود در صورت داشته باشد. کاملاً واضح است که بینی فانتزی که کوچک و ظریف است هیچ تناسبی با صورت های بزرگ و اجزای درشت ندارد.

چنانچه دارای فاصله زیاد بین لب و بینی هستید، سراغ عمل بینی فانتزی نروید!

از جمله مواردی که موجب کاهش جذابیت و زیبایی افراد می شود، زیاد بودن فاصله میان لب و بینی می باشد. بنابراین اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است توصیه دکتر مهدی بنائی متخصص عمل بینی ارومیه به شما این است که از جراحی زیبایی بینی خود به فرم فانتزی خودداری کنید. زیرا این فاصله با جراحی به این فرم بیشتر می شود.

به کوچک شدن زیاد بینی اصرار نکنید!

جراحان بینی در برخی موارد با متقاضیانی مواجه می شوند که در طی جراحی بینی فانتزی اصرار به کوچک شدن بیش از اندازه سوراخ ها و اندازه بینی می کنند که کار بسیار اشتباهی است؛ در چنین شرایطی نفس کشیدن سخت شده و ممکن است فرد با مشکلات جدی که قابل جبران شدن هم نیست مواجه شود.

معایب مدل بینی فانتزی

این پروسیجر همیشه به نفع بیمار نیست و می تواند همراه خود معایب و خطراتی را به همراه داشته باشد. در ادامه این مقاله به توضیح این موارد پرداخته ایم. اولین موردی که باید در نظر بگیرید این است که یک بینی کوچک و عروسکی، همیشه با دیگر اعضای صورت تناسب ندارد. گاهی اوقات افراد متقاضی بینی بزرگی ندارند و می توان با بزرگ کردن و قدرت بخشیدن به اجزای دیگر مثل فک کاری کرد این عضو کوچک تر و ظریف تر به نظر برسد.

مورد دوم ایجاد اختلال در تنفس است. به یاد داشته باشید که راحتی در نفس کشیدن از داشتن صورتی زیبا حیاتی تر است. پس اگر پزشک در این روند اندازه و سوراخ های بینی را بیش از حد معمول کوچک کند، متعاقبا راه تنفسی نیز بسته شده و به دنبال آن تنگی نفس، سرفه و انسداد حفره ها رخ می دهد. این عارضه اغلب در بینی های گوشتی گزارش می شود. ایجاد جای زخم با احتمال بالاتری اتفاق می افتد. پس نباید انتظارات نامعقولی داشته باشید و خطر تشکیل گوشت اضافه را نیز به جان بخرید. البته با برگزیدن جراحی متبحر می توانید تا جای ممکن از این معضل دوری کنید.

نکته: اگر هر مشکل یا نقصی پس از جراحی بینی فانتزی رخ دهد، امکان اصلاح آن با رینوپلاستی ترمیمی یا ثانویه تقریبا غیر ممکن است، اما همیشه می توان در عمل بینی طبیعی این مشکلات را برطرف کرد. در نتیجه پیش از گرفتن تصمیم نهایی به تمام جنبه های این پروسه فکر کنید و جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. جراح می تواند در یک جلسه مشاوره خصوصی پیش از موعد مقرر، شرایط و سلامت عمومی شما را بررسی کند و تمامی این احتمالات را برایتان توضیح دهد تا دیگر نگرانی نداشته باشید و با اطمینان خاطر تن به عمل  فانتزی بینی دهید.

هزینه این نوع عمل بینی

بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی بینی درباره قیمت عمل بینی فانتزی در ارومیه سوال می پرسند ؛ اما واقعیت آن است که تا زمان دیدار متقاضی با بهترین جراح بینی ، امکان ارائه قیمت دقیق وجود ندارد. جراح باید برای در نظر گرفتن قیمت مشخصه های بینی را بررسی کند ؛ مشخصه هایی مانند میزان تغییرات مورد نیاز ، داشتن یا عدم داشتن انحراف ، جنس بینی و حتی مواردی مانند هزینه بیمارستان انتخابی ، اتاق عمل و غیره نیز در قیمت نهایی موثر هستند. از این رو برای اطلاع از هزینه رینوپلاستی در ارومیه حتما نزد پزشک مراجعه کنید یا عکس خود را از طریق راه های ارتباطی مانند اینستاگرام به دکتر بنائی ، بهترین جراح بینی ارومیه خود برسانید.

چه اقداماتی قبل از جراحی بینی می توانیم انجام دهیم تا در روند جراحی بینی فانتزی تاثیر مثبت داشته باشد ؟

انتخاب جراح باتجربه : اولین و مهم‌ترین قدم، انتخاب یک جراح بینی مجرب و متخصص در زمینه جراحی‌های فانتزی است. جراح باید با در نظر گرفتن آناتومی صورت شما و انتظاراتتان از جراحی، بهترین طرح عمل را برایتان در نظر بگیرد.

مشاوره کامل با جراح : در جلسات مشاوره با جراح، باید سابقه پزشکی خود را به طور کامل شرح دهید و در مورد داروهای مصرفی، آلرژی‌ها و عمل‌های جراحی قبلی خود صحبت کنید. همچنین، باید تصورات و انتظاراتتان از جراحی را به طور واضح بیان کنید و از جراح سوالات خود را بپرسید. جراح ممکن است برای اطمینان از سلامتی شما، آزمایش خون یا آزمایش‌های دیگری را تجویز کند.

ترک مصرف دخانیات : سیگار کشیدن می‌تواند جریان خون را مختل کند و فرآیند بهبودی را به تأخیر بیندازد. به همین دلیل، باید حداقل دو هفته قبل از جراحی و دو هفته بعد از آن از مصرف دخانیات خودداری کنید.

پرهیز از مصرف برخی داروها : مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین و ایبوپروفن می‌تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. به همین دلیل، باید مصرف این داروها را یک هفته قبل از جراحی با مشورت پزشک خود قطع کنید.

آماده سازی رژیم غذایی : در روزهای قبل از جراحی، باید از مصرف غذاهای سنگین و چرب خودداری کنید و به مصرف میوه‌ها، سبزیجات و سوپ روی بیاورید.

استراحت کافی : شب قبل از جراحی، استراحت کافی داشته باشید تا بدنتان برای عمل آماده شود.

عدم استفاده از آرایش : در روز عمل، از استفاده از هرگونه لوازم آرایشی خودداری کنید.

همراه داشتن یک فرد همراه : از یک فرد نزدیک بخواهید که شما را در روز عمل همراهی کند و تا چند روز بعد از عمل از شما مراقبت کند.

راهنمای مراقبت های بعد از جراحی بینی با مدل عروسکی؟

بعد از جراحی بینی فانتزی ، مراقبت های خاصی باید انجام شود تا بهبودی بهتر و سریعتری را تجربه کنید. در ادامه چند راهنمایی برای مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی را برایتان می ‌آورم:

 • استراحت : پس از جراحی بینی ، استراحت کافی برای بهبودی بسیار مهم است. سعی کنید فعالیت ‌های سنگین را به مدت حداقل یک هفته پس از عمل اجرا نکنید و به بدن خود فرصت بدهید به طور کامل بهبود یابد.
 • بسته بندی و فشار : پس از جراحی ، پزشک ممکن است بسته بندی و فشار ملایمی روی بینی شما قرار دهد تا بهبودی را تسریع کند. این بسته بندی را باید طبق دستورات پزشک تغییر دهید و در صورت نیاز از قطره‌ ها و اسپری‌های مرطوب کننده استفاده کنید.
 • مصرف داروها : پزشک ممکن است داروهای ضد التهاب و مسکن را به شما تجویز کند. از مصرف دقیق و به موقع این داروها پیروی کنید و در صورت بروز هرگونه علائم ناخوشایند به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مراقبت از زخم : در صورت وجود زخم یا جراحت در ناحیه بینی ، نکات زیر را رعایت کنید :
 1. دست ‌های خود را قبل از لمس ناحیه بینی با آب و صابون بشویید.
 2. از تماس مستقیم با آب و شامپو در ناحیه بینی خودداری کنید.
 3. از استفاده از لوازم آرایشی مانند پودر و رژ لب در ناحیه بینی خودداری کنید.
 • تغذیه سالم : تغذیه سالم و متعادل برای بهبودی سریعتر بسیار مهم است. مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین C و پروتئین می ‌تواند به بهبودی شما کمک کند. همچنین ، مصرف مایعات کافی و آب زیاد برای حفظ رطوبت بدن نیز توصیه می ‌شود.
 • پیگیری با پزشک : رعایت دقیق دستورات و راهنمایی‌های پزشک بسیار مهم است. باید به تمامی نوبت ‌های پس از جراحی حضور داشته باشید و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال ، به پزشک خود مراجعه کنید.

مهمترین نکته این است که هر فرد و هر جراحی ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشد. بنابراین ، بهتر است با پزشک خود در مورد مراقبت های دقیق بعد از جراحی بینی فانتزی خود صحبت کنید.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ؟

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی دو نوع جراحی بینی هستند که در زمینه جراحی‌های زیبایی و تغییر شکل بینی انجام می‌ شوند. این دو نوع جراحی دارای تفاوت‌ های مهم هستند :

جراحی بینی فانتزی :

 • جراحی بینی فانتزی به معنای انجام جراحی جهت تغییر شکل بینی بدون وجود هیچ نقص یا مشکل جدی در بینی است. افرادی که از این نوع جراحی استفاده می‌ کنند، عمدتا به دنبال بهبود ظاهر بینیشان و تغییر شکل آن به شکلی دلخواه هستند.
 • این نوع جراحی معمولا به عنوان یک انتخاب آزادانه و بدون دخالت پزشکی انجام می ‌شود و مشکلاتی مثل انحراف بینی یا مشکلات تنفسی وجود ندارد.
 • در جراحی بینی فانتزی ، هدف اصلی بهبود ظاهر بینی و جلب توجه به جوانی و جذابیت است.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

 • جراحی بینی نیمه فانتزی معمولا به معنای انجام جراحی برای رفع یک مشکل یا نقص موجود در بینی است ، اما انجام این جراحی همراه با تغییر شکل بینی به شکلی دلخواه نیز ممکن است.
 • این نوع جراحی معمولا به عنوان یک جراحی ترمیمی یا با توجه به نیاز به تغییرات جزئی بر روی بینی انجام می ‌شود. مثلا برای رفع انحراف بینی یا تصحیح مشکلات تنفسی.
 • در جراحی بینی نیمه فانتزی ، هدف اصلی رفع مشکل اصلی بینی و در عین حال بهبود ظاهر بینی به شکل مطلوب است.

همچنین باید توجه داشت که هر دو نوع جراحی بینی نیاز به مشورت با یک جراح پلاستیک ماهر و تخصصی دارند. قبل از تصمیم ‌گیری در مورد هر نوع جراحی بینی ، باید با پزشک خود مشورت کرده و جزئیات را بررسی کنید تا به تصمیم بهتری برسید.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی چه خصوصیاتی دارد ؟

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی باید برخی از خصوصیات و شرایط را داشته باشد تا بهبود ظاهر بینی و تغییر شکل آن به شکلی دلخواه ممکن باشد. در ادامه ، برخی از خصوصیات و شرایطی که کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی باید داشته باشد را بررسی می ‌کنیم :

 • توجه به جزئیات : کاندیدای مناسب باید دقت به جزئیات و ظاهر بینی خود داشته باشد و توانایی توصیف دقیق تغییرات مورد نظر در بینی را داشته باشد.
 • انتظارات واقع ‌بینانه : انتظارات کاندیدای جراحی باید واقع ‌بینانه باشد. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ، باید در نظر داشته باشید که هیچ جراحی نمی ‌تواند به شما بینی کاملا متفاوت از نژاد و اندازه بدهد.
 • سن مناسب : برخی جراحان پلاستیک توصیه می‌ کنند که کاندیدای جراحی بینی فانتزی حداقل ۱۸ سالگی داشته باشد. این به دلیل تکامل بینی و اندازه نهایی آن در دوران نوجوانی است.
 • عدم وجود مشکلات تنفسی : کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی باید عدم وجود مشکلات تنفسی داشته باشد. اگر مشکلات تنفسی وجود دارد ، ابتدا باید آنها رفع شوند.
 • عدم وجود عوارض دارویی : برخی داروها ممکن است تأثیرات جانبی داشته باشند و تأثیر روی جراحی بینی داشته باشند. کاندیدای مناسب باید به پزشک خود اطلاع دهد که چه داروهایی مصرف می ‌کند.
 • سلامت عمومی : کاندیدای مناسب برای جراحی بینی باید در وضعیت سلامت عمومی خوبی باشد و برای عمل جراحی مناسب باشد. اگر مشکلات سلامتی مانند بیماری‌ های قلبی یا دیابت دارید ، باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • پیروی از توصیه‌ های پزشک : کاندیدای مناسب باید تعهد به پیروی از توصیه ‌ها و دستورات پزشک برای مراقبت‌ های بعد از جراحی داشته باشد.

قبل از تصمیم ‌گیری در مورد جراحی بینی فانتزی ، باید با پزشک جراحی پلاستیک مشورت کرده و تمام اطلاعات و نیازهای خود را با وی به اشتراک بگذارید. پزشک شما می ‌تواند بر اساس وضعیت شما توصیه‌ های مناسبی ارائه دهد و به شما کمک کند تا تصمیم درستی در مورد جراحی بینی بگیرید.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در چیست ؟

جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی اصطلاحاتی نیستند که به طور کلی در پزشکی یا جراحی پلاستیک استفاده می ‌شوند. این اصطلاحات ممکن است از نظر تخصصی یا علمی تعریف مشخصی نداشته باشند. در جراحی پلاستیک بینی ، انواع مختلفی از روش‌ ها و تکنیک ‌ها وجود دارد که هر کدام به منظور بهبود ظاهر بینی و تناسب آن با سایر ویژگی ‌های صورت انجام می ‌شوند. انتخاب مناسب تکنیک بینی بر اساس نیازها و اهداف شخصی هر بیمار و نیز نظرات جراح پلاستیک مشخص می ‌شود. اگر شما به دلیل تفاوت‌های خاصی میان جراحی بینی “فانتزی” و “نیمه فانتزی” اطلاع دقیق دارید یا این کلمات در متن خاصی استفاده شده‌ اند ، باید از منظر تعریف دقیق و تخصصی توضیح داده شوند. در هر صورت ، توصیه می‌ شود که برای هر نوع جراحی بینی ، با یک جراح پلاستیک و زیبایی متخصص مشوره کنید تا بهترین راهکار برای نیازها و اهداف شما مشخص شود.

چرا آقایان کمتر جراحی بینی فانتزی انجام می دهند ؟

تعداد زنانی که جراحی بینی فانتزی یا دیگر جراحی ‌های زیبایی انجام می ‌دهند به طور کلی بیشتر از آقایان است. این ممکن است به عوامل متعددی بازگردد :

 • فرهنگ و جامعه : در بسیاری از جوامع ، فشارهای اجتماعی و فرهنگی می ‌تواند زنان را به بیشتر از آقایان به پیروی از استانداردهای زیبایی تحریک کند. این امر می‌ تواند باعث شود که زنان بیشتر به جراحی ‌های زیبایی مراجعه کنند.
 • نیازهای زیبایی : بسیاری از جراحی ‌های زیبایی معمولا برای تغییر و بهبود ویژگی ‌های ظاهری که از طریق جراحی تحقق پذیر است انجام می ‌شود. زنان معمولا به دنبال تغییر و بهبود در نمای خود هستند و این ممکن است ترجیح آن ‌ها را به جراحی بینی یا دیگر جراحی ‌های مشابه دهد.
 • زمینه‌ های حرفه ‌ای : ممکن است فرصت‌ ها و زمینه ‌های حرفه‌ ای برای زنان بیشتر باشد تا بتوانند هزینه جراحی ‌های زیبایی را تحمل کنند. زنان در بسیاری از جوامع به صورت رایج در حرفه‌ هایی شغوفانه مشغول به کار می ‌شوند و درآمد بیشتری دارند.
 • تبلیغات و رسانه‌ ها : تبلیغات و رسانه‌ ها ممکن است به تعمیم نگری و ترویج جراحی‌های زیبایی برای زنان کمک کنند و برای آن ‌ها جذابیت بیشتری داشته باشد.

به هر حال ، جراحی بینی و دیگر جراحی ‌های زیبایی نه تنها برای زنان ، بلکه برای آقایان نیز در دسترس است. تصمیم به انجام هر نوع جراحی بینی باید براساس نیازها ، اهداف شخصی و مشوره با یک جراح پلاستیک و زیبایی متخصص گرفته شود.