همه چیز در مورد عمل جراحی بینی ارومیه

جراحی بینی ارومیه : جراحی بینی یکی از درمان های رایجی است که اغلب به دلیل تنوع وسیع آن انتخاب می شود. اگر شما یکی از بی شمار نفراتی هستید که قصد انجام جراحی بینی را دارید، آشنایی با انواع مختلف جراحی بینی ایده خوبی به شمار می آید.

 

جراحی بینی ارومیه

 

بطورکلی بیشتر متخصصان پزشکی انواع جراحی بینی را به رینوپلاستی فانکشنال، رینوپلاستی بازسازی ، رینوپلاستی زیبایی و رینوپلاستی ترمیمی دسته بندی می کنند.

با تحقیق درباره انواع جراحی های بینی ، شما می توانید تصمیم گیری آگاهانه ای را انجام دهید.

رینوپلاستی یک اصطلاح پزشکی برای هر نوع جراحی است که برای شکل دهی بینی انجام می شود. این یک جراحی متنوع بوده و می تواند دامنه وسیعی از نیازها را پوشش دهد.

رینوپلاستی فانکشنال

هدف اصلی رینوپلاستی فانکشنال، بهبود دادن مسیر جریان هوا از راه بینی می باشد. نقص های مادرزادی، آسیب دیدگی و عفونت، تنها چند دلیل از دلایل متعدد انسداد مجاری بینی می باشد. رینوپلاستی فانکشنال، برای از بین بردن انسداد و بهبود دادن توانایی تنفس از راه بینی انجام می شود.

رینوپلاستی بازسازی

این نوع رینوپلاستی اغلب در صورت وقوع بیماری یا آسیب دیدگی در بینی انجام می شود. برای مثال سرطان پوست در بینی، برداشتن بخشی از این اندام را الزامی می نماید. در این حالت جراح به منظور بازیابی عملکرد، فرم و شکل ظاهری بینی این جراحی را انجام می دهد.

 

 

رینوپلاستی زیبایی

هرچند هیچ نیاز پزشکی آشکاری برای رینوپلاستی وجود ندارد، ولی این روند می تواند برای درمان مشکلات زیبایی مفید واقع شود. رینوپلاستی زیبایی تناسبات صورت را از طریق تغییر اندازه و شکل بینی شما بهبود می بخشد.

رینوپلاستی ترمیمی

زمانی که بعد از رینوپلاستی اول، بیمار با مشکلات قابل درمانی روبرو شود، جراح، رینوپلاستی ترمیمی را پیشنهاد می کند. برخی مشکلات از قبیل بدشکلی های بیرونی و مشکلات تنفسی، البته در موارد نادر، بعد از یک رینوپلاستی، اتفاق می افتد. اگر جراح تشخیص دهد که علائم شما، به عوارض جانبی مورد انتظار در فرایند بهبود، ارتباطی ندارد، رینوپلاستی ترمیمی را توصیه می کند.

آماده شدن برای روند رینوپلاستی

مهمترین مرحله قبل از برنامه ریزی برای رینوپلاستی ، مشورت با جراح می باشد. مشاوره های قبل از رینوپلاستی شامل آزمایش فیزیکی، ارزیابی تاریخچه پزشکی و گفتگو با بیمار درباره توقعات و انتظارات از روند می باشد.

اگر شما و جراح تان به این نتیجه برسید که رینوپلاستی گزینه مناسبی برای شما می باشد، مراحل بعد  انجام می شود. دکتر مهدی بنائی اجتناب از مصرف برخی داروهای خاص مثل اسپرین و ایبوپروفن را به مدت دو هفته قبل از جراحی توصیه می کند. همچنین از شما می خواهد تا برای حداقل یک هفته قبل از جراحی، سیگار کشیدن را ترک کنید، چون سیگار کشیدن فرایند بهبود را کند کرده و خطر عفونت را افزایش می دهد.

 

 

طول روند رینوپلاستی

رینوپلاستی ها اغلب به یک ساعت زمان برای تکمیل شدن نیاز دارند، ولی این طول مدت زمان تا حد زیادی بر حسب چندین فاکتور متغیر می باشد. برای مثال اگر مشکل شما پیچیده باشد و به بازسازی های جامعی نیاز داشته باشد ، روند حتی تا 4 ساعت طول می کشد.

فاکتورهای مهم دیگر که بر روی طول روند اثر می گذارد، به ترجیحات جراح وابسته است. جراحان مختلف بر حسب ابزار و تکنیک های انتخابی، جراحی را با سرعت های متفاوت انجام می دهند.

ریکاوری رینوپلاستی

یک ریکاوری کامل در رینوپلاستی، نقطه ای است که در آن کل تورم از بین رفته باشد. اگرچه این در بیماران مختلف متفاوت است، ولی معمولاً 6 ماه تا 1 سال زمان برای فروکش کردن کامل تورم زمان مورد نیاز است. بعد از 48 ساعت نیازی به استفاده از کمپرس سرد بر روی صورت ندارید. حدوداً 1 هفته بعد از جراحی، گچ و پانسمان از روی بینی برداشته می شود. بعد از 2 تا 3 هفته بخش عمده تورم فروکش خواهد کرد.

جراح از شما می خواهد تا برای چند هفته بعد از جراحی، به منظور جلوگیری از واردآمدن فشار بر روی بینی و کاهش درد و تورم و سپری شدن سری عتر دوره ریکاوری، از انجام فعالت های سنگین خوددای کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص دوره ریکاوری با پزشک تماس بگیرید.