اقدامات قبل از جراحی بینی چیست؟

اقدامات قبل از جراحی بینی دربرگیرنده یکسری اعمال است که انجام آن ها تاثیر بسیار زیادی در درخشان بودن نتایج به دست آمده از این عمل جراحی دارد؛ رعایت این نکات موجب می شود تا جراحی به ایمن ترین شکل ممکن انجام شده، بهترین نتایج برای فرد حاصل شده و احتمال بروز عوارض جدی بعد از جراحی به نزدیک صفر برسد.

با توجه به میزان اهمیت این نکات، ما در ذیل توضیحات مفصلی را در این رابطه خدمت تان ارائه نموده ایم.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

اطمینان از وجود مشکل در بینی

بدیهی است فردی باید برای جراحی اقدام کند که بینی او دارای ایراد باشد. ما در برخی موارد با افرادی روبرو می شویم که بینی شان هیچگونه ایرادی نداشته و صرفاً به دلیل وسواس و عادت به ایرادگیری از اعضای بدن شان، از بینی خود ایراد گرفته و در صدد انجام جراحی بینی برمی آیند.

احتمال اینکه اینگونه افراد بعد از جراحی نیز از بینی بدون ایراد خود مشکل تراشی کرده و نسبت به جراحی بینی ترمیمی اقدام کنند بسیار زیاد است.

اطمینان از داشتن شرایط لازم برای جراحی

اینکه تنها قادر به پرداخت هزینه های جراحی باشید شما را به کاندیدای مناسب جراحی بینی بدل نمی سازد.

فرد در صورتی برای عمل جراحی بینی مناسب خواهد بود که دارای شرایط ذیل باشد:

  • از نظر جسمی و روحی سالم باشد.
  • به مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی اعتیاد نداشته باشد.
  • در صورت خانم بودن؛ باردار نبوده یا در دوران شیردهی قرار نداشته باشد.
  • از جراح بینی خود توقعات منطقی داشته باشد.
  • قادر به رعایت اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی باشد و غیره.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

بهترین جراح بینی را انتخاب کنید:

بدیهی است که هرچه میزان مهارت و تخصص جراح در زمینه جراحی بینی بیشتر باشد، نتیجه جراحی با اقبال بیشتری روبرو خواهد بود. از طرفی جراحی بینی یک جراحی اورژانسی نبوده و هیچ اضطراری برای هرچه سریع تر انجام شدن آن وجود ندارد در نتیجه بیمار زمان کافی برای انتخاب یک جراح بینی خوب را خواهد داشت.

نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی را رعایت کنید:

  • جراح تان را از تمام انتظارات و توقعات خود از نتیجه جراحی آگاه کنید؛ البته همواره باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی انتظارات به دلیل محدودیت های موجود در جراحی قابل برآورده شدن نمی باشند.
  • مصرف داروهای رقیق کننده خون را به مدت 14 روز قبل از جراحی متوقف کنید. زیرا ریسک خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهند.
  • مصرف دخانیات با کوچک کردن ریزرگ های بینی و پائین آوردن اکسیژن خون در روند جراحی اختلال ایجاد کرده و شدت تورم را بیشتر می کنند از همین رو باید به مدت 2 هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات و همچنین نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.
  • شب قبل از جراحی شامی بسیار سبک میل کرده، استحمام نموده و به مدت 8 ساعت پیش از جراحی چیزی نخورید.
  • هنگام مراجعه برای جراحی لاک نزنید، زیورآلات به همراه نداشته باشید و در صورت داشتن ناخن مصنوعی حداقل 3 تا از آن ها را از روی ناخن های خود بردارید.